ВПК України буде переорієнтовано під стандарти НАТО — експерт розповів про майбутні зміни

Прапор НАТО. Фото: share.america.gov

Військово-промисловий комплекс України після завершення російсько-української війни буде переорієнтований на виробництво нового озброєння під калібри та стандарти НАТО. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ 18 вересня заявив військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.

Він нагадав, що раніше Україна на складах мала досить великі запаси техніки та боєприпасів радянського виробництва. Частина цих запасів пішла на продаж.

“Потім постукала війна у 14-му році, якось скоротили суттєво цей продаж. Ну, почали щось своє виробляти. Але знову ж таки, там була якась політична кон’юнктура: комусь вигідно, комусь невигідно. Знову воно зупинилося. Хоча дуже непогані речі ми робили… І я знаю, що у нас просто виснажуються запаси радянського озброєння, і ми будемо змушені просто виробляти все нове, але вже під калібри чи під стандарти НАТО… Тобто всі ці стандарти, які є в НАТО, ми використовуватимемо для виробництва наших ось цих систем”, — переконаний військовий експерт.

Він зазначив, що наразі українські підприємства ВПК перебувають під прицілом російських військових.

“Ми бачили, як Київ періодично бомбили, влучали у виробничі цехи, що розташовані в центрі. Це було неправильно з погляду загальних конструкцій, розміщувати оборонні підприємства у центрі міста. Намагалися бомбардувати росіяни військові підприємства, влучали у цивільні, тобто гинули наші інженери, гинули цивільні люди, які поряд проживали. Тобто це все потрібно виносити за межі міста під захист системи протиповітряної протиракетної оборони, ховати під землю. Це потрібно окремо продумати, і це потрібно робити вже зараз”, — сказав Ступак.

Він сумнівається, що Україні варто чекати на допомогу від міжнародної спільноти у розвитку українського виробництва озброєнь.

“У Європи та Америки є свої виробники. Навіщо їм спонсорувати своїх конкурентів? Навіщо ж вирощувати своїх конкурентів? Можливо, їм буде вигідно працювати з нами як виробниками, наприклад, якоїсь частини, якихось запасних частин. Тобто ми виробляємо, умовно, двигуни, передаємо в Європу, а далі вони вже збирають свою якусь техніку. Але допомагати грошима для того, щоб відроджувати нашу військову промисловість, їм це невигідно. Вигідно, щоб ми купували їхню техніку, їхні HIMARS, їхні безпілотники, системи залпового вогню, все, що завгодно. Тоді це логічно”, — вважає Ступак.

Читайте також: Внаслідок війни в Україні багато країн відмовляються від російської зброї — військовий експерт про причини

Прямий ефір