Нездатність РФ зірвати саміт миру може коштувати Лаврову посади — розбір політолога

Сергій Лавров. Фото: twitter.com RussianEmbassy

Росія не припиняє спроб зірвати проведення Глобального саміту миру, який заплановано на 15-16 червня у Швейцарії. На саміті, крім українського питання, ухвалюватимуть глобальні рішення для світового правопорядку, тому РФ намагається переконати більшу кількість країн проігнорувати захід. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів політолог Ігор Рейтерович.

За його словами, керівництво РФ розуміє, що демократичні держави глобального Півдня не піддаються на провокації змінити їхню думку щодо війни РФ проти України. Тому увага РФ спрямована на країни Африки, арабські країни, Китай та інші.

“Із цими країнами росіяни працюють досить активно. І їхня логіка вельми примітивна — вони хочуть, щоб якомога менше країн узяли участь у саміті. Щоб потім був аргумент, що всі рішення, які ухвалювалися на заході, не підтримали половина світових країн. Тому й намагаються кількісно якось переломити ситуацію”, — пояснив політолог.

Він додав, що сьогодні найбільше зацікавлені в проведенні Глобального саміту миру саме країни Європи.

“Звичайно, основним питанням обговорення буде тема України. Але не варто забувати й про те, що на саміті обговорюватиметься майбутній світопорядок, який РФ, розпочавши війну проти України, порушила. Тому одне з питань, яке обговорять країни-учасниці, — нові умови співіснування різних держав і націй у світі. Росія розуміє, що це питання якраз і буде вирішуватися без її участі. Тому й намагається всіляко зірвати саміт”, — зазначив експерт.

За словами Рейтеровича, невдачі в переговорах із країнами Європи керівництво Кремля намагається перекласти на плечі міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова. Тому до нового уряду Путіна його можуть і не запросити. Однак у російського диктатора наразі немає гідних кандидатів для того, щоби замінити Лаврова.

“Чутки про відставку Сергія Лаврова ходили вже дуже давно. Одна з причин, яка називалася — небажання самого Лаврова брати участь у тому, що сьогодні відбувається на дипломатичному просторі в РФ. Крім того, у господаря Кремля сьогодні є певна незадоволеність роботою Лаврова, бо за час війни проти України Росія втрачає в дипломатичній сфері. Особливо провальною виявилася робота російського дипломатичного корпусу з країнами ЄС. Тому, ймовірно, Путін розглядає питання про відставку Лаврова. Однак проблема нинішнього путінського режиму в тому, що в нього надзвичайно коротка лава запасних. Кандидатів на посаду Лаврова немає. Тому, судячи з усього, Лавров все-таки залишиться в новому уряді Путіна”, — констатував Ігор Рейтерович.

Читайте також: Підриває довіру і применшує значення: як РФ намагається зірвати Глобальний саміт миру (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов заявив, що Росія намагається зірвати перший Глобальний саміт миру, щоб розколоти вільний світ.

Прямий ефір