Орбан прагматично намагається побудувати з Китаєм особливі відносини — розбір Полегкого

Віктор Орбан. Фото: gettyimages.com

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан намагається побудувати з Китаєм особливі відносини. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив академічний директор Центру публічної дипломатії Олексій Полегкий.

Він назвав Орбана “головним троянським конем Китаю в Євросоюзі”, який справно працює.

“Для Орбана, звичайно, Китай — це важливий партнер і з погляду економіки, і з погляду політичної ваги самого Орбана. Тому що Орбан завжди може апелювати все-таки до зв’язків із Китаєм та частково — з Росією в якихось правах із Брюсселем. Тобто багато в чому Орбан діє дуже прагматично й діє здебільшого виходячи з цілей утримання влади. І тут Китай є хорошою противагою, що, з іншого боку, створює певні досить складнощі для Орбана у відносинах з іншими політиками в Євросоюзі”, — сказав академічний директор Центру публічної дипломатії.

За словами Полегкого, для багатьох політиків такі загравання з Китаєм є дуже дратівливими.

“Так, тут Орбан теж не переходить поки що якихось особливо червоних ліній. Тобто він, у принципі, в політичних питаннях намагається принаймні на сьогодні тримати певну таку дистанцію. Тобто ми не чули поки що якихось різких заяв з боку Угорщини щодо торпедування, наприклад, ініціатив Євросоюзу в політиці стосовно Китаю. Але Орбан намагається побудувати особливі відносини й користуватися цим”, — сказав він.

Полегкий зазначив, що Угорщина отримує великі інвестиції від Китаю, наприклад, планується відкрити новий завод китайської компанії Great Wall Motor на її території.

Читайте також: Сі під час європейського турне “підгодував” своїх друзів й зацікавив дружити з ним тих, хто ще вагається, — Веселовський

Раніше голова Центру політичних досліджень “Доктрина” Ярослав Божко висловив думку, що лідер Китаю Сі Цзіньпін намагається поміняти ракурс відносин з Європою, що викликає занепокоєння у США. Він констатував, що Китаю для блокування якихось рішень або для впливу на внутрішню ситуацію в Євросоюзі може знадобитися Угорщина, яка є учасником проєкту китайського “Шовкового шляху”, і Сербія, яка теж бере участь у цьому проєкті.

Прямий ефір