Військова і бюджетна допомога Україні від Євросоюзу чітко розділені, — Фесенко

Ілюстративне фото: pixabay.com

Європейський Союз працює за бюрократичними правилами. Тому військова і бюджетна допомога Україні від ЄС чітко розділені, і це дуже показово. Про це сьогодні, 19 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Володимир Фесенко.

“Це стосується Євросоюзу і допомоги від США. Чітко розділена військова допомога, яку нам надають і Сполучені Штати, і все більше Євросоюз. Днями було ухвалено рішення, створено спеціальний фонд військової підтримки України. Це зроблено у зв’язку із затримкою військової підтримки від США. І ЄС поряд з окремими європейськими країнами прагне компенсувати хоча б частково відсутність зараз військової допомоги від США”, — сказав він.

Як пояснив політолог, бюджетна допомога, що надається Україні, йде на соціальні потреби, на виплату пенсій, зарплат бюджетникам, на розв’язання різних соціальних питань. Але вона не може йти, наприклад, на зарплату військовим і на фінансування військових витрат України — заборона.

“Чіткий поділ військової та бюджетної допомоги. Те ж саме стосується різних програм Євросоюзу. Є гроші, які виділяються на оборону, на військову допомогу, і є гроші, які йтимуть на відновлення. Відновлювати є багато чого. І ці процеси відбуваються попри війну, тому що є об’єкти критичної інфраструктури, особливо енергетики, транспортна інфраструктура тощо, які потрібно відновлювати і в процесі війни. Школи зруйновані, медичні заклади, медичне обладнання тощо. Дуже багато питань, які потребують такої підтримки”, — додав Фесенко.

Тим паче, за його інформацією, це програма не на кілька місяців, не на один рік, процес розпочинається сьогодні, але продовжуватиметься і в майбутньому році, тощо.

“І якраз Євросоюз теж чітко розділяє різні програми фінансування. Тому перекидати гроші з однієї статті в іншу не можна”, — каже Володимир Фесенко.

Читайте також: Жодного “мовчання Брюсселя” і таємного прийняття України до Євросоюзу немає, — політолог

Нагадаємо, раніше Фесенко заявив, що рішення Європейського Союзу щодо заморожених російських активів дуже важливе. Воно не пов’язане з європейською інтеграцією України безпосередньо, але показує, що для Євросоюзу Україна — пріоритетний партнер. І допомога Україні, зокрема військова, є зараз одним із головних пріоритетів.

Прямий ефір