Російські чиновники та депутати йдуть воювати в Україну — причини (ВІДЕО)

Российский оккупант. Фото: gur.gov.ua

Від початку повномасштабного вторгнення російської армії в Україну на фронті загинули щонайменше 18 російських депутатів різного рівня та один федеральний суддя. Про це повідомляє видання “Сибирь.Реалии”. Журналісти підрахували, середня тривалість життя російських депутатів на війні проти України — менш ніж чотири місяці, повідомляє FREEДОМ.

Участь у війні Росії проти України для корумпованих російських чиновників — це поширений спосіб уникнути покарання. Один із яскравих прикладів — колишній перший віцегубернатор Краснодарського краю і мер Краснодара Андрій Алексєєнко. У грудні 2021 року його спіймали на великому хабарі. За версією слідства, замість виділеної землі Алексєєнко отримав від забудовника рушницю вартістю понад 1,5 млн рублів. Сподіваючись на прощення, чиновник вирушив на окуповану Росією територію України. Із серпня 2022 року він очолює окупаційну адміністрацію в Херсонській області.

“Після українського контрнаступу влітку-восени 2022 року Олексієнка вивезли з Куп’янська. У провладних ЗМІ з’явилися повідомлення про те, як він на броньованому автомобілі вивозив жителів і навіть потрапив під обстріл, але “дивом вижив”. Образ вийшов неправдоподібним: броньована машина просто застрягла б на бездоріжжі. Але Олексієнка все ж нагородили. Судячи з Telegram-каналу чиновника, зараз він продовжує працювати на окупованій території”, — йдеться в публікації видання “Кавказ.Реалии”.

“Для когось це спосіб уникнути відповідальності за якісь правопорушення. Оскільки, як ви знаєте, у нас існує дивна, м’яко кажучи, дивна практика, що за тим, хто каже, що він готовий їхати воювати, списуються різноманітні гріхи. Ну і нарешті не можна виключати ось чого: частина державних службовців, муніципальних службовців, особливо, — це люди дуже бідні, а там платять”, — пояснив мотивацію російських чиновників опозиційний політик Леонід Гозман.

Для декого участь у війні проти України може стати трампліном для кар’єрного зростання. Наприклад, у грудні депутат законодавчих зборів Ростовської області Максим Гелас оголосив, що йде воювати. Прослужив він лише кілька місяців, а повернувся додому з нагородою.

“Він виклав відео у військовому розвантаженні: з автоматом у руках і балаклавою, що приховує обличчя. В Україні Гелас пробув два з половиною місяці: як батько п’ятьох дітей він отримав відстрочку від призову. Після повернення Геласа його обрали на посаду заступника керівника фракції “Единой России” і представили до держнагороди за “проявлену відвагу”. Пізніше парламентарій відкрив у ростовській школі “парту героя” на честь самого себе”, — пише видання “Кавказ.Реалии”.

Експерти зазначають, на фронт здебільшого потрапляють муніципальні службовці та депутати, а от чиновників федерального значення там немає. Вони відвідують позиції російських військ для піару, і то не доїжджають до лінії зіткнення.

“Зверніть увагу: відсоток убитих серед контрактників і мобілізованих дуже високий. Повідомлень про загибель або отримання серйозної травми серед чиновників із Краснодарського краю немає взагалі. Це наводить на думку про те, що вони не беруть участі в боях і виконують або допоміжні, або командні функції”, — сказав у коментарі виданню “Кавказ.Реалії” колишній депутат Ради Єйського району Краснодарського краю Олександр Коровайний.

Попри спроби “бути ближче до народу”, показова участь російських депутатів і чиновників у війні проти України навряд чи мотивує громадян федерації активніше записуватися в добровольці, впевнені експерти.

“Скоріше це контрпродуктивно. Престиж чиновників у Росії виключно низький, і ні для кого вони не є прикладом”, — зауважив російський опозиційний політик Гозман.

Як спокутування корупційних гріхів на фронт ідуть і представники бізнесу. Андрій Марченко, власник великої мережі готелів у Росії, записався в добровольці після звинувачення в ухиленні від сплати податків на майже 100 млн рублів. Через кілька місяців бізнесмен розповів, що він отримав поранення в ногу, а кримінальну справу проти нього закрили.

Читайте також: Кремль збирає мобілізаційний ресурс — огляд ситуації на окупованих територіях України (ВІДЕО)

Прямий ефір