Кримський (Керченський) міст та інші військові об’єкти Росії на окупованому Кримському півострові будуть першочерговими цілями комбінованих українських ударів із використанням ракет великої дальності ATACMS. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко, коментуючи слова голови комітету з розвідки Сенату США Марка Ворнера, що ракети великої дальності можуть бути відправлені в Україну вже до кінця цього тижня.
На його думку, до ураження Кримського мосту залишилися лічені дні, підготовка атаки вже розпочалася.
“Удар по Джанкою — це підготовка до ураження мосту. Це очевидно. Виведення з ладу та знищення систем ППО, таких як С-400, досить дорогих, досить серйозних систем, які прикривали північні ворота до окупованого Криму, — це про підготовку комбінованого удару, зокрема по мосту. І не лише по мосту, а й по інших військових об’єктах. Я думаю, що ATACMS насамперед відпрацьовуватимуть по військових об’єктах російських військ в окупованому Криму”, — сказав гість ефіру.
Він наголосив, що міст має бути виведений із експлуатації якнайшвидше, оскільки найближчим часом саме на нього припаде пік логістичного навантаження. Цю логістичну артерію важливо перерізати до того, як Росія спробує збудувати залізницю на окупованому півдні України.
“Очевидно, що є можливості провести комбінований удар. Комбінований — я маю на увазі, що це ATACMS, це “Нептун”, якими били по Джанкою, це дрони. Власне, перевантажити російську систему ППО та досягти певних результатів”, — пояснив Олександр Мусієнко.
Читайте також: Успішний удар по військовому аеродрому в Криму: наслідки для російських окупантів проаналізували експерти
Нагадаємо, ухвалений Палатою представників Конгресу США законопроєкт про допомогу Україні зобов’язує американського президента негайно передати Україні далекобійні ракети ATACMS. Однак глава держави має право відмовитися, якщо це може зашкодити національній безпеці Штатів.