Проксі Ірану дестабілізують ситуацію для багатьох країн Перської затоки: варіанти рішення озвучив Добряк

Ілюстративне фото: epravda.com.ua

Проксі-групи Ірану дестабілізують ситуацію не лише для Ізраїлю, а й для багатьох країн Перської затоки. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів народний депутат України VI скликання, експерт-міжнародник Євген Добряк.

“Не тільки для Ізраїлю та для багатьох арабських країн проксі Ірану, які знаходяться, вони досить серйозно заважають нормально розвиватися. І це насамперед країни Перської затоки. Якщо ми беремо такі країни як Саудівську Аравію, Об’єднані Арабські Емірати, Катар, Бахрейн, Кувейт, Оман, то проксі-війна, яка вже йде з Іраном через іранські проксі-групи, заважає та дестабілізує ситуацію взагалі в регіоні. І страждають арабські країни”, — сказав він.

На думку Добряка, зараз має бути варіант деескалації прямого протистояння між Іраном та Ізраїлем. Водночас він переконаний, що проксі продовжать свої гібридні та військово-терористичні атаки проти Ізраїлю, продовжать дестабілізувати ситуацію в інших державах регіону.

“Це, звичайно ж, насамперед ліванська “Хезболла”, яка також продовжуватиме обстрілювати територію північного Ізраїлю. Це єменські хусити, які на сьогодні дестабілізують ситуацію в Баб-ель-Мандебській протоці — це стратегічна протока для проходу логістичних шляхів суден з енергоносіями, з продовольством, іншими товарами, які дуже серйозно впливають на глобальну економіку. Тому тут, природно, ще чекає дуже багато роботи та дуже багато ситуацій”, — сказав експерт.

На його думку, головна проблема, яка існує в регіоні та на якій дуже багато хто спекулює в регіональному та глобальному масштабі, — це нерозв’язане питання зі створенням держави палестинських арабів.

“Поки це питання не буде розв’язане, ця дестабілізація й ця перманентна ескалація періодично виникатиме. Все-таки є у міжнародному праві 181 резолюція Генеральної Асамблеї ООН 1947 року про створення двох держав — єврейської та арабської. Єврейська держава була створена. Вона була створена буквально за 24 години до закінчення мандату Великобританії над Палестиною. А арабська держава не була створена. Так, то була вина арабських держав. Це була вина тієї арабської коаліції, яка фактично розпочала першу арабо-ізраїльську війну”, — сказав Добряк.

Водночас він наголосив, що де-факто палестинська держава є, але існує питання кордонів та збройних сил Палестини.

“Ось ця ситуація, яка може розв’язати всі питання та знизити взагалі градус та спекуляції на цьому питанні багатьох гравців, у тому числі й у глобальному геополітичному просторі. Звичайно, зараз питання №1 — це завершення операції в секторі Гази, — сказав експерт.

Добряк переконаний, що з розв’язанням питання про державотворення палестинських арабів у регіоні суттєво зміниться ситуація, зміниться в цілому архітектура безпеки.

Читайте також: Обмін повітряними ударами між Ізраїлем та Іраном вийшов на наступний етап — розбір (ВІДЕО)

Нагадаємо, 19 квітня Ізраїль завдав удару у відповідь по Ірану. Про це повідомив ABC News високопоставлений американський чиновник. Іранські державні ЗМІ з посиланням на офіційних осіб Ірану підтвердили роботу протиповітряної оборони над містом Ісфаган.

Прямий ефір