Отримання Україною ATACMS — аргумент для відновлення переговорів із Німеччиною щодо TAURUS — думка

Ракети Taurus. Фото: gettyimages.com

Надання Києву далекобійних ракет ATACMS, що передбачено законопроєктом про допомогу Україні, схваленим Палатою представників Конгресу США, має не лише практичне, а й символічне значення. Це — аргумент для активізації переговорів з Німеччиною щодо передачі ракет TAURUS. Такою думкою поділився керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в ефірі FREEДОМ.

“Тепер знову можна буде активізувати питання з нашими німецькими друзями та партнерами щодо TAURUS. Адже тепер, коли будуть ATACMS, можна буде сказати: дивіться, США надає такі ракети, і вони не бояться ескалації. Тому це може бути прикладом для Німеччини”, — вважає гість ефіру.

Він наголосив, що для Берліна надзвичайно важливо підтримувати співпрацю з Вашингтоном, у цьому він дуже послідовний.

“Я хочу нагадати, що Німеччина, власне, вийшла в лідери з надання допомоги Україні серед європейських країн. Вони активно підтримували всі починання США щодо надання допомоги Україні… Тому я бачу, що відновити діалог щодо TAURUS можливості будуть. Принаймні у нас з’явилися нові аргументи. Раніше ми цих аргументів не мали, зараз вони з’являться. Чому не спробувати зараз відновити переговори?” — пропонує керівник Центру військово-правових досліджень.

Він вважає, що надання TAURUS могло б стати ще однією демонстрацією єдності Заходу в підтримці України.

Нагадаємо, на думку німецького політолога, аналітика Стокгольмського центру досліджень Східної Європи Андреаса Умланда, ATACMS не стануть для федерального канцлера Німеччини аргументом для надання Україні TAURUS, як раніше було з танками “Абрамс” та “Леопард”. Умланд вважає, що Шольц пішов досить далеко у своїх висловлюваннях про те, що не постачатиме цю зброю для України, і йому буде важко відійти від них.

Прямий ефір