Іран практично готовий до створення ядерної зброї, — експерт-міжнародник

Євген Добряк. Скриншот: uatv.ua

Іран практично готовий до створення ядерної зброї, що суттєво впливає на стабільність у регіоні. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив народний депутат України VI скликання, експерт-міжнародник Євген Добряк.

“Це питання ядерної програми Ірану, яке також дуже серйозно може вплинути і на зовнішні, і на внутрішні чинники в Ірані. Хоча у 2005 році верховним лідером Хаменеї було видано фетву, яка регламентувала, що ядерну зброю Ісламська держава не може отримувати, бо це заборонено ісламською релігією тощо. Хоча ми чудово знаємо, що Іран на сьогодні — це порогова держава, яка фактично вже стоїть на межі створення ядерної зброї, і у них практично для цього все готове. Єдине — це питання адаптації боєголовки носія, який може нести ядерний боєзаряд та виконувати певні бойові військові завдання вже безпосередньо з ядерною зброєю”, — сказав він.

Експерт-міжнародник наголосив, що зниження рівня ескалації в регіоні дуже складне, тому що Іран дестабілізує ситуацію не лише для Ізраїлю, а й для держав арабської Перської затоки.

“Вони, найбагатші сунітські монархії, вже живуть зовсім в іншій парадигмі. Вони йдуть до так званого постіндустріального розвитку та відходу від нафтової залежності та нафтових грошей, і йдуть у питанні високотехнологічного розвитку. Тому вони дуже серйозно співпрацюють зі Сполученими Штатами, Китаєм, Японією, Південною Кореєю, державами Тихоокеанського регіону тощо. Тому тут це той самий фактор, який дуже суттєво та серйозно впливає на стабільність у регіоні”, — сказав Добряк.

Читайте також: Іран став некерованим — думка

Нагадаємо, на думку кандидатки політичних наук, виконавчої директорки форуму “Ялтинська європейська стратегія” Світлани Ковальчук, визнання Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР) терористичною організацією дасть більше важелів впливу на Іран.

Прямий ефір