Поява Су-57 над Чорним морем може свідчити про виснаження тактичної авіації росіян, — Братчук

Самолет Су-57. Фото: vitalykuzmin.net

У небі над Чорним морем у суботу, 13 квітня, був помічений багатоцільовий винищувач п’ятого покоління Су-57, оснащений ракетами Х-69. Російські окупанти намагалися здійснити новий акт терору проти України, однак вони не змогли виконати поставлене бойове завдання. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ говорили зі спікером Української добровольчої армії “Південь” Сергієм Братчуком.

“Ми можемо говорити про те, що тактична авіація ворога відчуває певне виснаження. Тому що в повітряному просторі з’явився винищувач-бомбардувальник Су-57, літак, заявлений Росією як літак майже п’ятого покоління, “літак-невидимка”, але його виявили наші”, — сказав він.

Спікер зазначив, що російський бомбардувальник не зміг виконати своє бойове завдання в регіоні через супровід його українськими силами протиповітряної оборони (ППО).

“Су-57 призначений для використання відомих нам ракет Х-69; саме його пускові установки призначені для цього боєприпасу. Що могло стати метою такої потужної зброї? Сьогодні нам, ймовірно, доводиться тільки гадати. З іншого боку, ми її бачили. Він не такий вже й “невидимий”, що дає нам шанс спробувати відбити атаки, які він проводитиме наступного разу. Але те, що ворог буде атакувати, ми прекрасно розуміємо. Війна не закінчиться”, — наголосив Сергій Братчук.

Читайте також: Окупанти використовують ракету Х-69 для ударів по Україні з серпня — деталі від авіаексперта

Напередодні, 14 квітня, російські окупанти випустили в напрямку Одеської області дві керовані авіаційні ракети Х-59. Вони були успішно знищені над акваторією Чорного моря. На думку Братчука, ймовірно, метою атаки мали стати об’єкти енергетичної, портової або промислової інфраструктури регіону.

Прямий ефір