Економіка РФ цього року має підійти до рецесії — розбір Длігача

У Москві. Фото: ТАСС

Економіка Російської Федерації зараз перебуває у суттєвих інфляційних процесах, але нинішніх санкцій поки що недостатньо, щоб повністю її зупинити. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив доктор економічних наук, професор Київського національного університету, генеральний директор групи компаній Advanter Group Андрій Длігач.

“Так, російська економіка зараз перебуває у суттєвих інфляційних процесах, які не вдається зупинити ні Центральному банку, ні уряду Росії. Не вдається економічними способами впоратися з внутрішніми проблемами, які є в Росії. Звичайно, поки що існуючих фінансових санкцій недостатньо для того, щоб повністю зупинити російську економіку. Санкції, накладені на нафтогазову галузь і на експорт металів, а зараз по останніх пакетах це стосується тепер і алюмінію, нікелю та інших металів, на яких ґрунтується російський експорт. Отже, поки санкції не вступили в повноту своєї дії, Росії вдається ще зберігати можливість фінансувати військово-промисловий комплекс”, — сказав він.

За словами Длігача, Національний фонд добробуту РФ вже вичерпано на 3/4. Доктор економічних наук зазначив, що фінансування дефіциту державного бюджету РФ можливе тепер або за допомогою емісії, або через підвищення податків, оскільки взяти кредити у світі, в тому числі й в Китаї, Росія вже не може.

“Продаж золота, резервів Центрального банку ще можливі, але це обмежений ресурс. Відповідно, російська економіка цього року має підійти до рецесії. Питання лише в тому, що, на жаль, той ресурс, який поки що залишається, дозволив Росії на 80% авансувати військові закупівлі цього року. І на цей рік, відповідно, Росія матиме можливість наростити свою військову міць”, — сказав Длігач.

На його думку, щоб не дати можливості Росії у тривалій перспективі вести військові дії, необхідно якнайшвидше розширювати й фінансові санкції, й торгове ембарго на російську продукцію, зокрема, запроваджувати ембарго на продукцію аграрно-промислового комплексу.

“Це не спричинить ризиків глобального голоду. Є можливість компенсувати ті 5% світового ринку, які Росія займає на ринку продовольства”, — наголосив доктор економічних наук.

Читайте також: Китайські бренди активно взялися за поглинання російського ринку — розбір економіста

Нагадаємо, радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк повідомив, що багато західних компаній продовжують працювати в Росії, платити податки до держбюджету РФ і тим самим фінансувати війну.

Прямий ефір