Агресія проти України не дає Росії права претендувати на збереження активів та інші преференції, — Длігач

Андрій Длігач. Фото: facebook.com

Конфіскація та передача Україні заморожених російських активів стане наслідком зневажання Росією міжнародного права. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив доктор економічних наук, професор Київського національного університету, генеральний директор групи компаній Advanter Group Андрій Длігач.

Він переконаний, що навряд чи рішення, пов’язані із замороженими активами РФ, відкриють скриньку Пандори в контексті дій у відповідь Російської Федерації.

“Я не назвав би це все-таки ящиком Пандори. Насамперед тому, що Росія вже вживає певних дій щодо тієї самої приватної власності. Так, наприклад, власність компаній, які виходять з російського ринку, якимось загадковим чином націоналізується, передається російському бізнесу чи державним підприємствам для подальшої роботи. Хоча компанії виходять, залишаючи за собою право власності, але це мало кого цікавить у самій Росії. Тому говорити, що це Сполучені Штати чи Великобританія можуть відкрити скриньку Пандори, вже не доводиться”, — сказав доктор економічних наук.

Длігач наголосив, що це Росія зневажила міжнародне право, розв’язавши агресію проти України, починаючи з 2014 року, а ще раніше, з 2008 року, — щодо Грузії.

“Це вже не дає права Росії претендувати не лише на збереження власних активів, а й, звичайно, на місце у Раді Безпеки ООН та інші преференції. Отже, думаю, що те політичне рішення, яке зараз ухвалене в нижній палаті Конгресу, — це рішення дуже прогресивне, за ним послідує цілий ланцюжок таких рішень, насамперед у Брюсселі, потім щодо Європейського Союзу загалом, у Великій Британії. А треба сказати, що Канада та деякі країни Балтії вже ухвалювали рішення про конфіскацію та передачу України деяких активів, що належать російським олігархам, зокрема активів, які можна віднести до державної власності Росії”, — сказав він.

Читайте також: Палата представників США схвалила допомогу Україні: емоції конгресменів, розподіл коштів та оцінки експертів

Нагадаємо, Палата представників Конгресу США 20 квітня ухвалила законопроект про конфіскацію активів РФ на користь України. Завдяки цьому Україна зможе отримати близько 8 млрд. доларів.

Прямий ефір