Український безпілотник “Лелека” допомагає військовим на Бахмутському напрямку — репортаж з передової (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

На Бахмутському напрямку українська аеророзвідка працює 24/7: передає координати скупчення техніки та живої сили противника для відпрацювання української піхоти та артилерії. Як це відбувається, розповіла кореспондентка телеканалу FREEДОМ Анастасія Волкова.

Військовослужбовець Збройних сил України Сергій готується до запуску безпілотного літального апарату українського виробництва “Лелека”. Він набагато потужніший за звичайні дрони на кшталт Mavic, тому потребує більших знань і навичок поводження.

“У рази потужніший, тому що він, сам комплекс, діє в радіусі 50 кілометрів”, — каже Сергій.

Транспортують “Лелеку” в розібраному вигляді. Прибувши на місце, звідки планують вести аеророзвідку, бійці оперативно збирають БПЛА. Звідси до фронту не так далеко — вони перебувають у зоні ураження артилерії противника.

Розрахунок БПЛА — одна з пріоритетних цілей росіян. Тому обстріли по пілотах, а саме так між собою називають себе аеророзвідники, ведуться часто. Військовослужбовці ретельно обирають місце зльоту, щоб противник не зрозумів, звідки було запущено безпілотний апарат.

Одразу після запуску починається найвідповідальніша фаза роботи, коли необхідно не тільки керувати дроном, а й передавати точні координати цілей українській артилерії.

“Для того, щоб виявити ціль, її, відповідно, необхідно знати, розуміти та відрізняти ту чи іншу ціль, об’єкт. Розпізнавати наявність на тих об’єктах чогось, ідентифікувати об’єкт, й подати швидко оперативні дані на відповідні пункти для аналізу”, — розповів військовослужбовець ЗСУ Валентин.

Координати особливо важливих цілей одразу передаються для відпрацювання.

“Багато операторів одночасно ведуть трансляцію, ми звертаємо увагу, тобто окремо скидаємо координати й ціль для того, щоб акцентувати на, скажімо так, особливості тієї чи іншої цілі”, — зазначив Валентин.

Отримавши координати, українські артилеристи відпрацьовують ціль.

Наразі вздовж усієї лінії фронту тривають важкі бої. За даними заступниці міністра оборони України Ганни Маляр, ЗСУ продовжують контрнаступ на Бердянському та Мелітопольському напрямках, є певні успіхи під Бахмутом.

Читайте також: Українські артилеристи допомагають піхоті просуватися на Бахмутському напрямку — репортаж (ВІДЕО)

Нагадаємо, за даними Генерального штабу ЗСУ, противник зосереджує основні зусилля на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках, тривають важкі бої. Протягом доби відбулося понад 40 бойових зіткнень.

Прямий ефір