Українські артилеристи допомагають піхоті просуватися на Бахмутському напрямку — репортаж (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Щоб утримати місто Бахмут Донецької області, російська армія підтягнула на позиції 50 тисяч солдатів. Але зупинити просування української армії не в силах. У просуванні піхоти допомагає артилерія. Про це повідомляє кореспондентка телеканалу FREEДОМ Анастасія Волкова.

Зокрема, українські артилеристи допомагають піхоті просуватися на Бахмутському напрямку за допомогою гаубиці 2С1 “Гвоздика”. Через інтенсивність бойових дій щодня в одного розрахунку може бути близько 30 цілей.

Командир вогневого взводу, військовослужбовець 57-ї ОМПБр ЗСУ Михайло розповів, яку ціль намагалися вразити:

“На цей момент ми вражаємо ціль — склад, в якому зосереджена жива сила. Взагалі у нас немало роботи, але за останній тиждень збільшилася робота за рахунок того, що наша піхота робить прорив на напрямку Берхівського водосховища. У зв’язку з цим ми підтримуємо їх. Багато є ворожої техніки, ворожого зосередження, який нам треба уразити”.

Як кажуть воїни, “Гвоздику” не можна порівнювати з сучасними зразками техніки. Вона була хороша для свого часу. Але через те, що використовувати треба все, що є, її намагаються максимально ефективно застосовувати на передовій. З боку — це досить грізна зброя.

“У НАТІвських зразках більшість нової техніки використовується GPS. Вони б’ють точно в ціль. Там, я думаю, що потрібно два снаряди. В нас може вже і чотири потрібно, якщо не п’ять. Це логічно. Тут все механічне. Там вже більшість електроніки. Я би сказав, що там майже все електроніка. Я знаю, що там навіть самозаряжання є, снаряди тільки подають. А тут що? Тут хлопці все самі. “Цезар”, “Сюзанна”, “Арчер” — це самі такі, що тепер популярні. Вони достойні уваги, я би так сказав. Щоби дали, то було б добре”, — пояснив Михайло.

Коли зброя не стріляє, вона має бути максимально замаскована. Таке ж правило стосується будь-якої техніки на передовій. Заходи безпеки необхідні через активність ворожої аеророзвідки. За словами військовослужбовця 57 ОМПБр ЗСУ Ігоря, літають ворожі безпілотники, “Ланцети”, “Шахеди”.

Ігор поділився реальним випадком зі свого досвіду, коли спершу пролетів безпілотник противника, а потім по українських бійцях російські війська відкрили щільний вогонь:

“Пощастило нам. Навколо машини “Градами” обклали, у машину не влучили. Щасливчики”.

Навідник “Гвоздики” Олександр на війні трохи менш як рік. Перший свій бій чоловік прийняв, коли йшли бої за визволення Херсона.

“Трохи, звісно, незвично, коли перший виїзд і в тебе, і все небо горить. Скрізь усе бахає, трохи незвично. Ну, нічого. Тепер адаптувалися, нормально. А куди діватися? Ми на своїй землі”, — поділився боєць.

А військовослужбовець 57 ОМПБр ЗСУ Олександр каже, що найважче в його роботі — працювати в негоду:

“Оце саме найважче. Тому що буває таке, що панорама, не видно нічого. І приціл забризкується, що не видно, треба постійно протирати. То саме найважче. Тому що потрібна точність, а коли не бачиш, мусиш швидко відчистити. А тут, наприклад, п’ять пострілів вже заряжені, а тут ще не наведені. Оце да. Намагаємося, звісно, встигати”.

За даними Генерального штабу ЗСУ, у районі Бахмута ініціатива — на боці української армії. Водночас РФ стягнула на цю ділянку фронту угруповання військ чисельністю приблизно 50 тисяч. Бої ведуться одночасно як на околицях міста, так і навколо нього.

Читайте також: Перекидання російських десантників під Бахмут — важливий симптом браку ресурсів — оцінка Романенка

Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, російська армія, як і раніше, зосереджує основні зусилля на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках — тривають важкі бої. Протягом доби відбулось 39 бойових зіткнень.

Прямий ефір