Українські морські піхотинці тримають під контролем три плацдарми на лівому березі Дніпра, росіянам є через що нервувати, — Селезньов

Мапа війни 06.11.2023. Скріншот: deepstatemap.live

У будь-якому разі, що б не відбувалося зараз на півдні Херсонської області, — це вкрай важливий кейс, пов’язаний із тим, що російські окупанти буквально вимушені знімати свої підрозділи з інших ділянок фронту і відправляти їх туди для посилення угруповання військ, що діє на цій ділянці фронту. Про це сьогодні, 6 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий оглядач, полковник запасу Владислав Селезньов.

“Противнику є від чого нервувати через те, що українські морські піхотинці тримають щонайменше під контролем три плацдарми на лівому березі Дніпра, у нижній його течії, у районі Антонівського автомобільного та залізничного, щоправда, зруйнованих мостів, але, проте. І в районі населеного пункту Кринки українські морські піхотинці не тільки тримають досить масштабні за розмірами плацдарми, а й намагаються їх навіть розширювати”, — сказав він.

За даними оглядача, на цій ділянці фронту противник зосередив уже близько 65 тисяч особового складу, які зведені в різні військові формування, зокрема формування 18-ї армії, створеної не так давно на фондах 22-го армійського корпусу.

“Цей корпус примітний тим, що він дислокується на території тимчасово окупованого Криму. Загалом така велика кількість особового складу, на думку російських генералів, має забезпечити стійкість угруповання і, відповідно, неможливість створити передумови для унеможливлення просування українських Сил оборони південніше територією Херсонської області з метою деокупації цього регіону нашої країни. Безумовно, сили вельми і вельми великі”, — додав Селезньов.

Але найголовніша проблема, з якою зараз стикаються українські Сили оборони, за словами оглядача, — це питання, пов’язані з форсуванням річки Дніпро.

“Одна історія, коли ми переміщалися за допомогою швидкохідних катерів, сили і засоби для ведення стрілецького бою. Інша історія пов’язана з тим, як перемістити з правого на лівий берег величезну кількість бронетехніки, зокрема й танків, а також артилерійські засоби, засоби протиповітряної оборони, боєприпаси для ведення активних наступальних дій на півдні Херсонської області. Питання це поки що залишається без відповіді, тому що одна велика в інженерному плані проблема, як навести понтонно-мостову переправу в цій частині Дніпра, відстань між берегами якого близько 1000 метрів. А друге завдання — архіскладне, я вважаю, це — збереження тієї самої понтонно-мостової переправи від впливу російської авіації та артилерії. Вкрай складні завдання. І поки що я не бачу варіантів його розв’язання. Але є український Генеральний штаб, відповідне оперативне управління, ті відділи і напрямки, які займаються плануванням тих чи інших військових дій”, — розповів полковник запасу.

Також, за даними оглядача, російські підрозділи 7-ї десантно-штурмової дивізії вже відправлені з району тимчасово окупованого Токмака Запорізької області саме на південь Херсонської області з метою посилення угруповання 18-ї армії.

“Очевидно, що у противника не так багато оперативних резервів, він змушений їх переміщати з місця на місце, відправляючи на найнебезпечніші для себе ділянки та напрямки. І в цьому плані дії українських морських піхотинців вельми і вельми доречні. Вони серйозно допомагають просуванню українських Сил оборони, що діють у напрямку на південь від Роботиного”, — резюмував Владислав Селезньов.

Читайте також: Росіяни намагатимуться трансформувати свою кількісну перевагу в територіальні здобутки на різних ділянках фронту, — Селезньов

Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, на Херсонському напрямку Сили оборони ведуть контрбатарейну боротьбу, завдають вогневого ураження по тилах противника.

Прямий ефір