У Німеччині 8 та 9 травня заборонили демонстрацію символів РФ — агресивної країни, яка несе біль, горе і жах, — Розе

Анна Розе. Скріншот: uatv.ua

Поліція Німеччини заборонила демонструвати російську символіку на пам’ятних заходах 8 і 9 травня з нагоди 79-ї річниці перемоги над фашизмом. Уряд Німеччини відчуває загрозу з боку РФ і розуміє, що демонстрація символіки країни-агресора неможлива в пам’ятні дні. Про це сьогодні, 8 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла кореспондентка “Радіо Свобода” в Німеччині Анна Розе.

“9 травня прихильники Путіна, особливо у 2022 році, виходили на так звані паради — виїжджали кілька тисяч машин на вулиці Берліна з російськими прапорами. Звичайно, це обурює всіх німців. Адміністративний суд Берліна вдруге заборонив показувати та демонструвати російську символіку на вулицях німецької столиці. Це означає, що заборонені російські прапори, прапори СРСР і георгіївські стрічки. Це не свідчення того, що Німеччина забороняє свободу думок, а це свідчення того, що в Німеччині розуміють, що під час жахливої агресії, війни, яку веде Росія на території України, неможливо допустити, щоб на вулицях Німеччини демонстрували символи агресивної країни, яка несе біль, горе і жах”, — пояснила вона.

Журналістка наголосила, що засоби масової інформації (ЗМІ) в Німеччині розповідають про злочини Росії на території України.

“Загрозу, яка виходить з боку Росії, Німеччина стала відчувати не зараз. Німеччина цю загрозу відчуває вже понад два роки — від самого початку повномасштабної війни в Україні. І треба сказати, що події, які відбуваються постійно — напади, агресія — відображаються повно в усіх німецьких ЗМІ, на відміну від російських, де люди абсолютно не знають, що відбувається і як їхня рідна країна здійснює жахливі, нелюдські злочини на території України”, — сказала вона.

Для Німеччини 8 і 9 травня — це дні скорботи, сорому і каяття. 

“Для Німеччини 8 травня — це день капітуляції, і німці відчувають у цей день величезний сором, ганьбу, каяття перед усіма, кому Німеччина заподіяла стільки болю. 8 травня в Німеччині не сприймається як якесь свято. Це не святковий день, це робочий день. І, звичайно, 9 травня теж робочий день”, — резюмувала Розе.

Читайте також: Німеччина, Естонія, США: як у західних країнах реагують на російське “побєдобєсіє”

Прямий ефір