“Синяк”, “удмурт” або “балакун” — який з Путіних був на параді (ВІДЕО)

Путін на параді: Скриншот трансляції: news.zerkalo.io

Посилювати заходи безпеки до 9 травня російська влада розпочала після атаки дронів на Кремль. У багатьох містах парад скасували з метою безпеки, але Путін все ж таки вийшов з виступом до народу. Версії про двійників російського диктатора — не новина, але цього разу це питання для Путіна — принципове, повідомляє FREEДОМ.

Аналітики впевнені: у Росії розуміють, що війна не просто перейшла на їхню територію — вона вже програна. Як повідомив виданню The Guardian один із чиновників мерії Москви, напередодні 9 травня Кремль охопила паніка. Загроза атаки безпілотниками ввела керівництво Росії у ступор.

“Є нервозність, яку я ніколи раніше не бачив. Але День перемоги має бути, іншого виходу немає”, — цитує чиновника The Guardian.

Два десятки російських міст, побоюючись нових атак, взагалі скасували паради. Не стали влаштовувати традиційні військові ходи й у тимчасово окупованому Криму.

“Декілька російських регіонів вже згорнули заходи, посилаючись на побоювання, що вони можуть стати мішенню для проукраїнських диверсантів. А в Москві на репетиції параду було залучено менше військових та менше військової техніки, хоча жителі міста хотіли, щоб він відбувся, як завжди”, — повідомляло напередодні 9 травня видання Reuters.

На думку експертів, удар по Кремлю безпілотниками 3 травня практично звів нанівець шанси, що парад 9-го прийматиме сам Володимир Путін, а не його двійник.

“З одного боку, вони не можуть нічого не проводити, показавши таким чином слабкість. Вони не можуть не показати людям Путіна, який має продемонструвати сміливість та впевненість. Очевидно, що вони не можуть не брати до уваги можливих фактів та інцидентів, які можуть мати ще більш негативні репутаційні наслідки для країни, для влади, для режиму”, — висловив думку експерт з міжнародної політики Петро Олещук.

Є кілька таблиць із “різновидами” двійників Путіна. Одну з них презентував російський журналіст Олег Кашин. Він дав цим двійникам прізвиська: Удмурт, Говорун, Кучма, Банкетний, Дипломат, Синяк.

Експерти розрізняють дублерів кремлівського диктатора за пігментацією райдужки ока або формою вушних раковин. Хоча на параді здалеку таких деталей не роздивитися, все ж таки розпізнати двійника можна. Двійник набагато активніший, ніж оригінальний Путін. Також його може видати права рука, яка у справжнього Путіна рухається важко.

“Звертайте увагу на обличчя вождя. Його можна виміряти, його можна подивитися. Воно відрізняється від того варіанту, який, наприклад, зустрічався із Сі. Їх легко зіставити”, — говорить профайлер Дмитро Попов.

Рівно рік тому під час параду 9 травня вся світова громадськість повідомляла про можливість оголошення війни Україні. Але цього не сталося. Путін був досить млявим, його промова не мала нічого сенсаційного. І тоді експерти схилялися до того, що диктатора на параді не було. Насамперед того “путіна” видав близький контакт із ветеранами, які явно не проходили двотижневий карантин перед спілкуванням із ним.

“У натовпі старих-псевдоветеранів війни перебувати від цих людей похилого віку на відстані метра. Старечий організм завжди є резервуаром для більшості бактерій та вірусів”, — коментує профайлер Дмитро Попов.

Деякі експерти вважають: Путін не з’являється на публіці, бо боїться підхопити вірус через онкозахворювання, і насправді справжнього Путіна бачили востаннє 2020 року.

Читайте також: “Бункерний дід”, “говорун”, “стадіонний”, “мандрівник”: скільки двійників у Путіна і як їх розрізнити

Раніше шеф-редактор телеканалу FREEДОМ Олексій Мацука докладно пояснив, чому Кремль не має іншого виходу, крім залучення на параді 9 травня двійника російського президента.

Прямий ефір