Безстрокове “лікування”: про повернення каральної психіатрії в Росії розповіла Курносова

Ілюстративне фото: АіФ

Усі мають думати однаково принцип, успадкований Росією після СРСР. У країні-агресорі противників війни не тільки арештовують та відсилають у в’язниці та колонії, а й відправляють їх на примусове лікування до психіатричних установ. Про це сьогодні, 16 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла політична аналітикиня та головна редакторка порталу After Empire Ольга Курносова.

“Так само як і в СРСР, усі люди повинні думати однаково. Тобто, якщо хтось за радянських часів сумнівався в тому, що Радянський Союз найкраща у світі країна, і вважав, що там потрібно щось змінити, його вважали людиною, у якої щось не так із головою”, сказала вона.

Якщо з чиєюсь головою нібито щось не так, то такій людині місце в психіатричній клініці, каже Курносова.

“І сьогодні влада каже, що всі росіяни як один схвалюють проведення “СВО”, як вони називають війну, а коли людина говорить, що вона за мир і проти війни, це принаймні дивно. І, найімовірніше, у неї щось не так із головою”, пояснює вона.

За словами аналітикині, вже не перший рік у Росії, як і за часів СРСР, використовують методи каральної медицини.

“Найжахливіше в цьому примусовому лікуванні, що воно може бути практично безстроковим. Так, коли людину відправляють до в’язниці або колонії, є певний термін покарання. Але не перебування в психіатричній лікарні. Ми бачимо це на прикладі відомої історії з шаманом Габишевим, якому продовжують і продовжують ув’язнення в психіатричній лікарні”, підсумувала Ольга Курносова.

Довідка. Шаман Габишев перебуває під вартою з 2019 року. Чоловіка помістили в Якутський психоневрологічний диспансер у травні 2020 року, відтоді суд кілька разів продовжував йому примусове лікування.

Читайте також: Діагноз — “опозиціонер”: Росія відроджує каральну психіатрію

Раніше президент Асоціації політичних психологів України Ірина Губеладзе заявила, що каральна психіатрія це не окрема форма психіатричної практики, а метод придушення інакомислячих у тоталітарних суспільствах. У Росії така практика завжди існувала, вона не повертається, а просто продовжує своє існування.

Прямий ефір