Справжня мета Путіна — знищення України як держави, її історії та культури: заяви депутатів Європарламенту (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Росія повторює найгірші злочини нацистів. У цьому впевнені депутати Європейського парламенту. Вони вважають, що справжня мета президента РФ Володимира Путіна — знищення України як держави, її історії та культури, повідомляє FREEДОМ.

Зруйновані музеї, розграбовані експозиції, спалені храми і пам’ятники архітектури. Незаконна депортація українських дітей та усиновлення їх росіянами. Усе це — спроби Путіна зруйнувати основи українського суспільства, знищити культуру та історію народу, і, як наслідок, саму державу.

“Путін намагається позбавити Україну права на існування, знищуючи культурну спадщину. Він хоче довести найбільший міф про те, що Україна — фальшива держава, але це неправда. Головна мета Росії — повна ліквідація всього, що визначає Україну як незалежну країну і націю. Мова, історія, культура і навіть громадянське суспільство”, — каже депутат Європарламенту Лукаш Когут.

Путін давно хворий на ідею відновлення Російської імперії, він вважає себе збирачем земель. І цілком усвідомлює, що без України всі його імперські амбіції залишаться ілюзіями.

“Сучасний російський імперіалізм зосереджений навколо концепції “русского мира”, яка передбачає об’єднання територій колись Російської імперії та Радянського Союзу, з центром у Москві. Російське керівництво заперечує суверенітет, національну самобутність, культурні та мовні відмінності України, що є відверто фашистським і шовіністичним. Військова агресія спрямована проти українців як нації та проти України як держави в цілому. У ній є всі риси культурного та етнічного геноциду в цілому”, — заявив депутат Європарламенту Пятрас Ауштрявічюс.

Виправдовує звірства російських окупантів в Україні ціла армія пропагандистів у всьому світі. Вони штампують фейки про Україну та її партнерів. Водночас безпосередньо копіюють прийоми геббельсівської пропаганди.

“Російський режим зараз підхоплює і використовує найгірші приклади, найжахливіші виверти і розповіді нацистів під час Другої світової війни. І нам справді потрібно об’єднати сили і боротися з російською пропагандою, тому що російська пропаганда має таке ж значення для російського режиму, як і російська армія. Таким чином, це військова інформація, яка використовується для ведення війни”, — сказав депутат Європарламенту Міхаель Галер.

“Ми є свідками спроби винищити цілу націю. Як представник польського парламенту, країни, яка від самого початку підтримувала Україну в боротьбі проти росіян, нарешті, я кажу, що ми маємо зробити все, що в наших силах, щоб зупинити загарбника. Наша підтримка має бути всеосяжною — від гуманітарної до військової. Цього разу весь західний світ став на бік добра”, — прокоментував депутат парламенту Республіки Польща Марек Рутка.

Депутати Європарламенту мають намір посилити санкції проти російських пропагандистів. Усі, хто допомагає Путіну продовжувати війну, мають зрозуміти, що їхні злочини не пробачать і не забудуть.

Важлива складова міжнародного тиску на Кремль — недопуск росіян до участі в культурних заходах і змаганнях, наприклад, в Олімпійських іграх.

“Я просто хочу, щоб світ прокинувся. Тому що загроза, війна, яка почалася дев’ять років тому з анексії Криму, ми говорили “ніколи знову”, але це знову відбувається. Третій рейх Гітлера. Тепер це повністю сумісно з путінською Росією. Росія хоче стерти Україну з лиця землі. І я засмучений тим, що МОК із Томасом Бахом як президентом Міжнародного олімпійського комітету допускає до змагань Росію та її союзницю в цій війні — Білорусь, поки українських олімпійців убивають і катують”, — висловився Київський міський голова Віталій Кличко.

Євродепутати вважають, що світ має усвідомити, наскільки злочинний, агресивний і токсичний нинішній кремлівський режим. Повна ізоляція Росії та всебічна допомога Україні прискорять його крах. А це означає, що десятки мільйонів росіян зможуть позбутися нав’язаних їм установок та імперських ідей, і побудувати свою державу на основі демократії та права.

Читайте також: Тепер не з Росією: як війна проти України змінила ставлення країн Центральної Азії до Москви

Прямий ефір