У окупованому Криму спостерігається активізація культу Сталіна — деталі від Чийгоза

Портрет Сталіна в кримському небі. Фото: sprotyv.info

Останніми роками в окупованому росіянами Криму спостерігається активізація культу захоплення Сталіним. Про це сьогодні, 18 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Ахтем Чийгоз.

Популяризація Сталіна йде не тільки в Росії, а й на окупованих нею територіях України. У Криму це особливо спостерігається після 2014 року. Так, 11 травня 2020 року в районі кримського Білогірська в небо на повітряних кулях підняли 40-метровий портрет Сталіна. Офіційно акцію присвятили до 9 травня, але її було здійснено напередодні Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

“Гадаю, що культ Сталіна нікуди не йшов. Ми в Криму стикалися з цим постійно. Фігура Сталіна, яка стала прямим символом терору, була дуже близька проросійським організаціям. І підняття в небо портрета тирана — це було з їхнього боку нагадуванням кримським татарам у Криму, і всім народам у самій Росії, де їхнє місце”, — сказав Чийгоз.

Путін і сам недалеко пішов від радянського тирана, й підтримує розвиток культу Сталіна.

“Путін поступово відродив сталінські традиції — через страх тримати у в’язниці народів усі національні утворення. Принцип такого управління, принцип наведення страху на весь світ, шантаж усього світу — це все сьогодні копіює Путін у Сталіна”, — додав заступник голови Меджлісу.

Читайте також: 80 років від початку депортації радянським режимом кримських татар: Росія продовжує репресії корінного народу в Криму (ВІДЕО)

Нагадаємо, сьогодні, 18 травня, відзначається День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Цього дня 1944 року з Кримського півострова радянський режим розпочав тотальну депортацію кримських татар у райони Середньої Азії та Уралу.

Прямий ефір