Спорт для РФ є частиною політики та засобом для пропаганди, — Стаховський про ризики повернення росіян і білорусів на Олімпіаду

Ілюстративне фото: slovoidilo.ua

Для Росії спорт — це частина політики та засіб для пропаганди дій влади. Таку думку сьогодні, 2 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив український професійний тенісист, володар чотирьох титулів АТР в одиночному розряді та чотирьох титулів ATP у парному розряді Сергій Стаховський, який з лютого 2022 року вступив до лав Національної гвардії України.

Він нагадав, що спорт фінансується коштом держави, і з цього будується державна політика безпосередньо в Росії.

“У Росії та Білорусі спорт є прямим інструментом політичного впливу на середовище своєї держави. І зокрема на міжнародній арені дуже важливо показувати й доводити світові, що вони дуже круті, виграють багато медалей, беруть участь скрізь. А потім виходить, що вони беруть участь під допінгом, і виходять скандали”, — сказав Стаховський.

Український спортсмен наголосив, що величезна кількість російських спортсменів підтримує війну проти України й підтримує армію Росії. Від них не було заяв про засудження вбивства українців, немає жодних підстав вірити, що російські спортсмени нейтральні або ж аполітичні.

Стаховський переконаний, що після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, порушення всіх міжнародних правил у Росії немає жодного права закликати світ дотримуватися моральних цінностей щодо її спортсменів.

Він вважає, що якщо Україні вдасться створити коаліцію країн-противників участі російських і білоруських спортсменів у прийдешніх Олімпійських іграх, то Міжнародний олімпійський комітет змушений буде реагувати. 

“Якщо Україні вдасться зробити коаліцію з кількох десятків країн Європи та світу, які будуть готові йти на цей досить серйозний крок. І якщо все ж таки Росія і Білорусь виступатимуть під нейтральним прапором, і бойкотуватимуть ці держави Олімпіаду, то ми побачимо, як найпотужніша організація олімпійська у світі буквально розсиплеться. Нагадаю, вони також мають свої контракти, мають певні домовленості, які повинні фінансуватися”, — сказав український спортсмен.

На його думку, для МОК великим ударом буде “втратити” 20-40 держав через їхню відмову брати участь в Олімпіаді.

“Якщо багато держав скажуть про те, що вони будуть бойкотувати ігри, то в Міжнародного олімпійського комітету не вийде просто…”, — сказав Стаховський.

Читайте також: Олімпіада-2024: чи бойкотуватиме Україна участь спортсменів із Росії та Білорусі — подробиці (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше міністр спорту Польщі Каміль Бортнічук заявив в інтерв’ю Polskie Radio, що Польща разом з іншими країнами домагатиметься того, щоб Росії та Білорусі заборонили брати участь в Олімпійських іграх 2024 року. Він зазначив, що 40 країн готові висунути ультиматум керівництву Міжнародного олімпійського комітету (МОК).

Прямий ефір