Олімпіада-2024: чи бойкотуватиме Україна участь спортсменів із Росії та Білорусі — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Україна сподівається заручитися підтримкою десятків країн, щоб перешкодити участі російських і білоруських спортсменів в Олімпійських іграх 2024 року в Парижі, інформує FREEДОМ

“Ми втратили вже 344 спортивні об’єкти в Україні, вони повністю або частково зруйновані. Загинули 220 спортсменів: тренерів і людей, які працювали в галузі спорту. Ми віримо, що зможемо об’єднатися, щоб їх [росіян і білорусів] до участі не допустили. Якщо їх допустять, то ми разом з усіма нашими федераціями, Олімпійським комітетом і провідними спортсменами ухвалимо колегіальне рішення їхати і бойкотувати російських і білоруських спортсменів або не бойкотувати. Це дуже важке рішення для нас”, — розповів міністр молоді та спорту, президент національного Олімпійського комітету (НОК) України Вадим Гутцайт.

Своєю чергою Міжнародний олімпійський комітет (МОК) заявив, що готовий розглянути повернення атлетів із Росії та Білорусі на міжнародні старти. Одна з головних умов — дистанціювання від повномасштабної війни в Україні. Це означає, що представники цих країн мають змагатися без прапорів, гімнів і відповідного екіпірування. В Україні таку заяву вважають неприйнятною. 

“Це неприйнятно і неможливо для нас у той час, коли йде повномасштабна війна Росії проти України. Коли наші спортсмени, наші солдати захищають нашу батьківщину і нашу землю. Коли вони захищають свої домівки, сім’ї та своїх батьків. Саме тому ми розпочали консультації щодо недопущення Росії та Білорусі до участі і під нейтральним прапором в Олімпійських іграх, і в будь-яких інших міжнародних турнірах, на які вони намагаються потрапити у 2023 році під час кваліфікації до Олімпійських ігор”, — пояснив президент НОК України під час інтерв’ю.

У Києві готові бойкотувати змагання, якщо МОК таки ухвалить скандальне рішення. 

“Життя людей — це найцінніше, що в них є. І коли ми втрачаємо стільки людей, стільки спортсменів… Життя українців для нас важливіше за будь-яку медаль на міжнародних змаганнях”, — заявив Вадим Гутцайт.

Україна готується заручитися міжнародною підтримкою, щоб протистояти наміру МОК. Спорт уже давно не поза політикою, що й сталося на великому турнірі, де росіянам і білорусам дозволили виступати під нейтральним прапором. 

29 січня 2023 року жіночий чемпіонат із тенісу Australian Open виграла білоруска Аріна Соболенко. У Мінську в цей час проводили урочистості. Перемога Соболенко навіть під нейтральним прапором стала несподіваним шансом для самоствердження самопроголошеного президента Білорусі Лукашенка, який використовував її в пропагандистських цілях. 

Не вдалася “нейтральність” і організаторам Australian Open щодо прапорів: на матч росіянки Камілли Рахімової прийшли чоловіки з російським триколором і в футболках з обличчям президента Путіна. А на матчі представника Сербії Новака Джоковича проти росіянина Андрія Рубльова був присутній цілий натовп сербських і російських уболівальників із прапорами Росії та так званої “ДНР”, у футболках із символами вторгнення — буквою “Z”. 

Читайте також: Жорсткий бойкот, ультиматум і тиск на МОК: перспективи допуску спортсменів із РФ і Білорусі на Олімпіаду-2024 обговорили експерти

Прямий ефір