Шмигаль у Швейцарії виокремив три пріоритети у санкційному тиску на РФ

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль запропонував учасникам Конференції з відновлення України, що відбувається у Лугано 4-5 липня, зосередитися на галузевих санкціях щодо Росії. Вони повинні торкнутися енергетики, фінансів і торгівлі.

“Цивілізований світ має забути про “business-as-usual” із Росією. Безпека європейського континенту пов’язана з Україною. Історія сучасної Європи сьогодні пишеться в Україні”, – заявив Шмигаль.

Прем’єр виокремив три пріоритетні напрямки санкційного тиску:

  • цілеспрямованість галузевих санкцій з енергетики, фінансів та торгівлі;
  • запровадження чергових персональних санкцій проти олігархів, вищих державних службовців та керівників державних підприємств;
  • закриття шпаринок, які Росія використовує для обходу обмежень.

У свою чергу, Швейцарія заявила, що після перемоги України має намір інвестувати в реалізацію державних та приватних українських кліматичних проєктів “зеленого” відновлення.

“Український бізнес отримає доступ до вигідних інвестицій для реалізації проєктів, які сприятимуть скороченню викидів вуглецю та рухатимуть вперед “зелену” трансформацію країни”, – написав прем’єр.

За його словами, проєкти торкнуться сфери енергетики, теплопостачання, промисловості, транспорту, будівництва, сільського господарства та відходів.

“В обмін на “зелені” інвестиції Швейцарія отримуватиме від України верифіковані результати щодо пом’якшення зміни клімату”, – зазначив він.

Прем’єр зазначив, що Україна і далі веде переговори з міжнародними партнерами, щоб максимально розширити коаліцію з відновлення країни.

Також він висловив сподівання, що міжнародні партнери ухвалять зміни до законодавства для передачі заморожених російських активів на відновлення України.

Читайте також:

Військова підтримка та розширення Альянсу: підсумки саміту НАТО та їхнє значення для України

Дипломатична криза Австралії та Франції: чому вирішення конфлікту важливе для України

Буданов прогнозує, що війна РФ проти України закінчиться наступного року виходом на адміністративні кордони 1991 року

Прямий ефір