Росія змінилася після цих подій — вони показали, що путінський режим може боятися, — Полозов про заколот Пригожина

Микола Полозов. Фото: radiosvoboda.org

Творець приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер” Євген Пригожин повідомив за допомогою своєї пресслужби, що розвертає колону військової техніки, яка йшла на Москву (Росія). Сталося це після телефонної розмови Пригожина і самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка. Навіть у разі невдалого заколоту, Росія зазнала змін, оскільки режим Путіна явно продемонстрував свою слабкість. Про це сьогодні, 24 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів російський адвокат Микола Полозов.

“Очевидно, що ПВК “Вагнер”, який вже практично підійшов до Москви, раптом за дзвінком Лукашенка починає згортатися — це якось не дуже зрозуміло. Якщо дійсно [підполковник запасу російського спецпідрозділу] Дмитро Уткін іде далі зі своїм загоном, то протягом найближчих кількох годин буде ясно. Тому що в будь-якому разі продовження його руху загрожує зіткненнями з тими підрозділами, які охороняють в’їзд до Москви”, — сказав він.

Президент Російської Федерації Володимир Путін передав Білорусі ядерну зброю, яка могла послужити важелем впливу на Пригожина. Експерт упевнений, що можуть бути й інші важелі тиску.

“Лукашенко володіє ядерною зброєю, яку Путін йому поставив напередодні. Чи може Лукашенко пригрозити ударом Ростову? Так. Чи є у нього якісь інші важелі? Ну, напевно вони є. Пригожин не хоче безпосередньо говорити з Кремлем. Лукашенко — нейтральна, опосередкована фігура. Але більше це схоже на елемент спектаклю, домовленостей, тому що дивно. Заколот іде, уже дійшли майже до Москви й раптом, після розмови з Лукашенком, усі розвертаються. Якщо Пригожин фактично зазнав поразки, якщо це не було якимись домовленостями, то влада зробить із цього дуже серйозні висновки та вживе жорстких заходів”, — сказав він.

Заколот Пригожина вплинув на Росію, оскільки продемонстрував неабсолютність нинішньої влади.

“Звичайно ж, Росія змінилася після цих подій. Це показало, що путінська влада не абсолютна, що путінський режим може боятися, що фактично, маючи 25 тис. озброєних людей, можна заїхати на танках у Москву. І, природно, це потягне за собою вже такі тектонічні тріщини, які будуть все збільшуватися й збільшуватися”, — пояснив Полозов.

Репресії Кремля після заколоту Пригожина можуть торкнутися не тільки ПВК “Вагнер”, а й інших силовиків.

“Якщо перемога Кремля буде очевидною, то він буде мститися дуже жорстко і показово. І репресії, я думаю, торкнуться не тільки представників ПВК “Вагнер”, а й армії теж. І населенню буде показано, що таким чином верховна влада бореться з усім тим, що критикував Пригожин. Влада зможе за допомогою репресивного тиску отримати для себе певні плюси”, — констатував експерт.

Читайте також: Прості росіяни дивляться на заколот Пригожина як на кіно, — Левченко

Нагадаємо, увечері, 23 червня ватажок ПВК “Вагнер” Євген Пригожин заявив, що регулярна армія Росії завдала ракетного удару по тилових таборах “вагнерівців”. За його словами, міністр оборони РФ Сергій Шойгу прилітав у Ростов і особисто провів операцію зі знищення найманців. У Міноборони РФ заяву Пригожина спростували. Озброєні “вагнерівці” на чолі з Пригожиним висунулися до Ростова-на-Дону, де захопили адмінбудівлі та організували штаб свого “маршу справедливості”.

За даними росЗМІ, правоохоронні органи РФ порушили проти Пригожина кримінальну справу через заклик до збройного заколоту. Сьогодні, 24 червня, Путін назвав дії Пригожина “відступництвом” від свого народу і “ударом у спину”. Він порівняв це з подіями 1917 року.

Читайте також: Заколот Пригожина — зріз того, що відбувається в Росії

Прямий ефір