Росія заявила про розконсервування рідкісного літака М-55 “Геофізика” — розбір Рябих

М-55 "Геофізика". Фото: wikipedia.org

Російська Федерація розконсервувала рідкісний висотний літак М-55 “Геофізика”. Цей апарат був розроблений ще за часів СРСР для боротьби з американськими літаками-розвідниками. Про це сьогодні, 7 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих.

Він зазначив, що розробка літака тривала з 1960 до 1980 років.

“Подібний проєкт перестав бути актуальним, тому що вже перестало бути актуальним використання стратосферних аеростатів, тому що з’явилася космічна розвідка. Проєкт, який був у Радянському Союзі, він називався М-17 “Стратосфера”, вирішили переробити та зробити частиною комплексу ракетної системи як розвідувальну складову. Так з’явився цей літальний апарат М-55 “Геофізика”. Ця розробка довго не прослужила, бо не встигала радянська наука за змінами у світі”, — розповів Рябих.

За його словами, літак був законсервований.

“Зараз, мабуть, у зв’язку з тим, що інших якихось засобів у Російській Федерації мало для отримання сучасних технологій, дістають цей літак, щоб, очевидно, поставити на нього універсальний контейнер розвідки”, — вважає експерт.

Валерій Рябих висловив думку, що Росія використовуватиме літак для наведення ударних цілей.

“Це може, зокрема, бути наслідком браку сучасних розвідувальних засобів, які є в арсеналі держави-терориста. Як це буде вирішуватися на практиці? Потрібно подивитися. Літаки “Геофізика” є в обмеженій кількості. І тут також важливі їхні характеристики, тому що вони можуть розширити діапазон ведення розвідки із застосуванням засобів, які помічені у використанні тактичної авіації, зокрема на літаках Су-34. Але у цих літаків є власні обмеження. Це, в принципі, дорога їхня експлуатація та невеликий час перебування на бойовій позиції, де вони могли б вести подібну розвідку. Тому я не думаю, що потрібно зараз замислюватися про якісь засоби протидії цим літакам”, — пояснив він.

Рябих додав, що актуальність використання подібних літаків може відпасти сама собою.

Читайте також: У Росії заявляють про нарощування парку бойових літаків — коментар військового експерта

Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну знищено 322 літаки армії РФ.

Прямий ефір