Росія за наявності певних ресурсів стає технологічно відсталою країною, — військовий експерт

Сергій Грабський. Фото: utro02.tv

Російська Федерація володіє певними ресурсами, але при цьому відрізана від сучасних технологій та стикається з серйозними проблемами у військовому виробництві. Про це сьогодні, 23 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт Сергій Грабський.

“Потрібно розуміти, що ресурси у Росії присутні, але Росія фактично відрізана від дійсно таких технологічних проєктів, від технологічних ресурсів. І вже зараз видно результати цих санкцій, які призводять до масового колапсу системи життєзабезпечення й соціальних служб. Росія стикається з серйозними проблемами в питаннях літакобудування та ремонту авіаційної техніки. Росія не може забезпечити себе в достатньому обсязі кораблями та іншими засобами. Тобто спостерігаються такі секторальні проблеми, які тільки наростають”, — сказав він.

Водночас військовий експерт нагадав, що в Росії є закритий цикл виробництва досить великого спектра озброєння й бойової техніки, вони за інерцією ще можуть виробляти техніку, яка відповідала стандартам другої половини XX століття. Проблеми у РФ існують із виробництвом новітніх систем озброєння і техніки.

“Росія наростила нібито в 3-4-5 разів виробництво ракет. Знаєте, це звучить дуже страшно, але якщо перейти до об’єктивних цифр — із 20 ракет вони підняли це виробництво до 80, до 100 ракет на місяць. І на цьому все. І це, за визнанням багатьох економістів Росії, стеля їхніх можливостей. Тобто ресурсна база дозволяє виробляти ці об’єкти або ці види озброєння, але вони не є такими видами озброєнь, які можна наростити ще в якісь рази”, — сказав Грабський.

Він також зазначив, що угруповання російської авіації не наростає й вже досить довгий час є стабільним за кількісним і якісним складом, що свідчить про серйозні обмеження Росії щодо того, скільки вона може виробляти авіаційної техніки. 

Експерт констатував, що РФ дедалі більше залежить від поставок із Китаю, Ірану та Північної Кореї.

“А там ці запаси теж не безмежні. І вона перебуває фактично на піку свого виробництва. Наростити це виробництво навряд чи вони зможуть. Тому метою нашої оборони, метою нашої збройної боротьби є завдання ударів саме по об’єктах виробництва цього озброєння й бойової техніки, по об’єктах критичної інфраструктури або тих об’єктах, які сприяють виробництву цього озброєння. Тому ми теж маємо певні інструменти впливу. І останні атаки на об’єкти глибоко на території Росії є свідченням цього. Відновити ці об’єкти Росії навряд чи вдасться в короткий проміжок часу, як ми бачимо з того, як вони “швидко” ремонтують свої кораблі та намагаються відремонтувати навіть й об’єкти народного господарства, що забезпечують електро-, водо- та теплопостачання їхніх міст і сіл”, — сказав Грабський.

Як приклад того, наскільки важливі сучасні технології, військовий експерт навів контрбатарейну боротьбу, яку ведуть Сили оборони України.

“Тобто ми з використанням меншої кількості артилерії, але більш високоточної, більш високотехнологічної, протистоїмо масованим спробам атак російської артилерії на наші об’єкти, завдаючи дуже серйозного удару. Це як один із прикладів. Країна, яка не має в принципі військово-морського флоту, загнала флот Російської Федерації в східну акваторію Чорного моря та забезпечила прохід гуманітарних вантажів через Босфорську протоку. Ось наочні приклади, до чого призводить технологічна відсталість Російської Федерації на сьогодні”, — сказав Грабський.

Водночас він звернув увагу, що у РФ ще досить багато ресурсів для ведення монотонної, виснажливої війни, тобто невеликими піхотними групами, за мінімальної підтримки техніки й за максимальної підтримки артилерії.

Читайте також: У російській ракетній галузі відбувається деградація, — авіаційний експерт

Раніше військовий експерт Ян Матвєєв висловив думку, що можливості Північної Кореї та Ірану обмежені у військовому виробництві, і всі поставки снарядів у Росію, найімовірніше, здійснювалися з наявних запасів.

Прямий ефір