Росія ветувала проєкт Радбезу ООН щодо контролю санкцій проти КНДР — коментар МЗС України

Будівля МЗС України. Фото: ukrinform.ua

Міністерство закордонних справ (МЗС) України засуджує застосування Російською Федерацією вето під час голосування сьогодні, 28 березня, проєкту резолюції Ради безпеки ООН, внесеного у межах пункту порядку денного “Нерозповсюдження / Корейська Народно-Демократична Республіка”, щодо продовження мандату Групи експертів санкційного Комітету 1718 (2006). Про це повідомляє пресслужба МЗС, інформує FREEДОМ.

У міністерстві зазначили, що протягом останніх 14 років Група експертів відігравала важливу роль у здійсненні незалежного та об’єктивного моніторингу і розслідування дотримання санкцій щодо КНДР, викриваючи незаконний розвиток Пхеньяном ядерної та ракетної програм у порушення відповідних резолюцій Радбезу ООН.

“Через російське вето Група експертів буде змушена припинити свою діяльність з 30 квітня 2024 року. Це серйозний підрив міжнародного режиму нерозповсюдження та серйозний удар по санкційному механізму проти КНДР в цілому, який тепер також опиняється під загрозою”, — наголосили в МЗС.

Міністерство закордонних справ звернуло увагу, що Росія, зловживаючи своєю нелегітимною присутністю у кріслі постійного члена Ради безпеки ООН, вчергове підриває авторитет цього органу у питанні підтримання міжнародного миру та безпеки.

“Несхвалення проєкту резолюції лише спонукатиме КНДР до подальшого розвитку її ядерної та ракетної програм, а відтак посилюватиме загрози для глобальної та регіональної безпеки, а також віддалятиме перспективи досягнення миру та стабільності на Корейському півострові”, — звернули увагу у відомстві. 

Також МЗС повідомило, що Росія застосувала вето саме у той час, коли Група експертів офіційно розпочала розслідування порушень Москвою запровадженого проти КНДР режиму збройового ембарго внаслідок закупівлі у Пхеньяна озброєнь та боєприпасів, зокрема балістичних ракет, що використовуються російським агресором у війні проти України.

“Деструктивний крок РФ лише підтверджує її зацікавленість у скасуванні санкційного режиму, що, очевидно, розглядається у Москві як перешкода для поглиблення військового співробітництва двох режимів. Фактично це явка з повинною, яка підтверджує отримання Москвою озброєнь та боєприпасів у порушення санкцій та використання зброї північнокорейського походження у війні проти України.

Згортання діяльності Групи відповідає злочинним цілям Росії з подальшого посилення військових потенціалів авторитарних режимів”, — йдеться в заяві.

Міністерство закордонних справ закликало всі держави-члени ООН засудити вето Росії на проєкт резолюції щодо продовження мандату Групи експертів санкційного Комітету 1718 (2006) та грубі порушення резолюцій РБ ООН з боку Москви та Пхеньяна, а також до рішучих кроків з метою припинення постачання з КНДР до Росії озброєнь та боєприпасів для потреб війни проти України.

Читайте також: Постачання нафти з Росії до Північної Кореї порушує санкції проти КНДР — розбір (ВІДЕО)

Нагадаємо, доктор економічних наук, громадський діяч і ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко розповів, що Росія розплачується за снаряди з Північної Кореї нафтою, оскільки долари та євро використовувати боїться. Водночас торгуючи з КНДР, Російська Федерація порушує санкції, введені проти Північної Кореї Організацією Об’єднаних Націй. Москва свого часу теж голосувала за введення санкційних обмежень проти КНДР. 

Прямий ефір