У Європі розуміють, що Росія має програти, а вся вертикаль Путіна — сісти на лаву підсудних, — радник глави ОПУ

Михайло Подоляк. Фото: uatv.ua

Росія — це мілітарна держава з експансіоністською зовнішньою політикою. Якщо вона не програє у війні проти України і не піде на внутрішню політичну трансформацію, не нестиме відповідальність за масові воєнні злочини, то продовжить експансію на різних напрямках у Європі. І одночасно здійснюватиме масштабні терористичні акти на всій території континенту. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.

“Якщо Росія не програє і не піде на внутрішню політичну трансформацію, не буде нести відповідальність за масові воєнні злочини, не буде виплачувати Україні репарації, то, відповідно, буде далі продовжувати експансію не тільки на Балтійському напрямку. Я думаю, вони будуть пробувати й інші. Одночасно з цим РФ здійснюватиме масштабні терористичні акти на всій території Європи, намагатиметься втручатися у виборчі процеси. Крім того, росіяни вестимуть масштабні, вкрай агресивні інформаційно-пропагандистські кампанії”, — сказав гість ефіру.

У країнах Європи це теж прекрасно розуміють, продовжив Подоляк. Тому вони орієнтовані на підтримку України, на те, щоб Європейський Союз максимально інвестував у військове виробництво.

“Вони абсолютно точно розуміють, що Росія має програти і вся вертикаль Путіна має сісти на лаву підсудних”, — підкреслив спікер.

Однак, за словами Подоляка, є кілька інших аспектів, які не дозволяють європейцям діяти настільки ж швидко, як діє Україна. Це бюрократія, а також нездатність узяти на себе відповідальність, переклавши її на колективне рішення.

“Це і залишки ще деякого страху перед РФ. У деяких представників політичних еліт Європи ще є відчуття, що можна повернутися до довоєнного способу комунікації з Росією, — корупційно-бізнесового. Усе це потрібно розвінчувати”, — сказав гість ефіру.

Подоляк наголосив, що Росія не повернеться в довоєнний стан. Якщо її не зупинити, вона продовжить спроби домінувати в Європі.

“Рішення в таких війнах, яку сьогодні веде проти України Росія, тільки військове. Для цього потрібно наситити необхідним обсягом зброї єдину країну, яка може ефективно на полі бою протистояти Російській Федерації, — це Україна”, — акцентував спікер.

Він також зауважив, що з такою країною як РФ не можна воювати кількістю проти кількості, необхідно воювати технологіями.

“Якщо застосовувати достатню кількість високотехнологічного обладнання, в даному випадку ми говоримо про засоби ПРО, ППО, авіацію, далекобійні ракети, дрони, то не потрібно кількістю воювати проти кількості. Навпаки, потрібно знищувати російську кількість на далеких підступах. Ось усе це Європа розуміє. Але, на жаль, трохи повільніше, ніж нам би хотілося, позбувається залишкового страху і додаткових елементів бюрократії”, — резюмував Михайло Подоляк.

Читайте аткож: Україні потрібно вести діалог з усіма країнами ЄС, пояснюючи природу війни та агресивного режиму Росії, — Подоляк

Прямий ефір