Відкриває дорогу до позбавлення чиновників РФ функціональних імунітетів, — Подоляк про резолюцію ПАРЄ щодо нелегітимності Путіна

Ілюстративний колаж: gettyimages.com

З огляду на те, що Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) визнала нелегітимність Путіна як президента Росії, всі персони, яких він призначає, такі як міністр закордонних справ Лавров, очільник Міноборони Шойгу, теж є нелегітимними. Це відкриває дорогу до позбавлення їх функціональних імунітетів, і, відповідно, можна виписувати ордери на їхній арешт. Про це сказав радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Він наголосив, що Росія має бути ізольована у всіх сенсах цього слова.

“Росія має втратити членство в міжнародних інституціях, санкції мають бути переглянуті. І європейські компанії, ми ж говоримо про ПАРЄ в даному випадку, повинні вийти в повному обсязі з російських споживчих ринків”, — сказав спікер.

На думку Подоляка, резолюція ПАРЄ дає всі підстави ставитися до Путіна і російських чиновників, як до підозрюваних у скоєнні воєнних злочинів.

“Суб’єкт на прізвище Путін не є легітимним лідером держави в юридичному сенсі цього слова. Відповідно, всі призначувані ним персони, такі як міністр закордонних справ, міністр оборони, теж є нелегітимними. По-перше, це відкриває дорогу до позбавлення їх функціональних імунітетів — можна виписувати ордери на арешт таких як Лавров або Шойгу. Це дуже важливий параметр. Часто кажуть, мовляв, ми не можемо виписувати ордери, бо в них є недоторканність, бо вони виконують функціональні обов’язки міністрів. Це розблокує можливість до них ставитися як до підозрюваних і виписувати ордери”, — сказав Подоляк.

Він також зауважив, що ці люди не можуть бути присутніми на міжнародних самітах, зустрічах, тому що є нелегітимними.

“Усі призначенці суб’єкта Путіна є нелегітимними. Головне, щоб європейські країни дослухалися до думки Парламентської асамблеї Ради Європи і йшли цим юридичним шляхом. Щоб вони перестали думати про те, як би ще кудись запросити представників Російської Федерації на той чи інший спортивний, культурний, політичний захід”, — резюмував Подоляк.

Читайте також: Світ має визнати президентство Путіна нелегітимним, — Євгенія Кара-Мурза

Нагадаємо, ПАРЄ визнала нелегітимність Путіна як президента Росії. Про це йдеться у резолюції “Смерть Олексія Навального і необхідність протистояти тоталітарному режиму Владимира Путіна та його війні проти демократії”.

Прямий ефір