Чотирирічній дівчинці з Північної Ірландії провели нейрохірургічну операцію у Львові: історія Рейчел (ВІДЕО)

Скріншот: uatv.ua

З Північної Ірландії — за порятунком до українських лікарів. У центрі нейрохірургії у Львові лікарі провели складну операцію чотирирічній пацієнтці. Дівчинці раніше діагностували складну форму епілепсії та порушення розвитку кори головного мозку. Але шанс урятувати дитину був. Для цього сім’я, подолавши 3 тис. км та попри бойові дії в Україні, звернулася до львівських медиків. Дівчинка стала першою іноземною пацієнткою лікарні, повідомляє FREEДОМ.

Чотирирічна Рейчел Гріббен із невеликого містечка у Північній Ірландії. Вона третя дочка у родині. Коли дівчинці було півтора року, батьки почали помічати у неї затримку в розвитку. Крім того, у дитини з’явилися незначні судоми. А вже за кілька місяців Рейчел перенесла перший тяжкий напад епілепсії.

“У жовтні Рейчел зробили назальне щеплення від грипу, це спровокувало масу великих судом, вона провела три тижні у лікарні. У неї діагностували дисплазію правої лобової частки. І з того часу це була подорож та випробування. Вперед і назад — із Північної Ірландії до Англії — для обстеження, бо в нашій лікарні немає засобів для лікування епілепсії. Ми були в Манчестерській дитячій лікарні, і вони дійшли висновку, що Рейчел не підходить для операції”, — розповідає мати маленької пацієнтки Кейті Гріббен.

У пошуках шляху для порятунку дитини батьки Рейчел познайомилися з американським нейрохірургом Люком Томічем. Він сказав, що хірургічним шляхом дівчинку можна позбавити 80-90% нападів. І порадив ірландській родині звернутися по допомогу до команди українських спеціалістів. Попри загрозу ракетних обстрілів, батьки Рейчел наважилися приїхати до Львова.

“Так, безперечно, був певний рівень страху. Звичайно. Ми отримали багато підтримки, нас запевнили, що ми будемо у безпеці. Спершу був такий страх. Але потім, коли я дивилася на інших дітей та їхніх мам, що живуть тут, я просто відчувала глибокий смуток. Це просто розбиває моє серце”, — каже мама Рейчел Кейті Гріббен.

Вже у Львові дівчинці провели повне обстеження та почали готувати до операції. Важливо було вибрати найбезпечніший варіант доступу до ураженої ділянки мозку.

“Ми обрали такий — комбінований підхід, використали інтраопераційний моніторинг. Вкрай важливо було бути максимально далеко від ділянки, що відповідає за рух кінцівок. А фокальна кортикальна дисплазія, тобто ця змінена частина мозку, була дуже близькою до тієї зони. Поетапно відкрили порожнину черепа, виявили змінену зону, відокремили її та поетапно від’єднали. А потім — видалили повністю”, — розповідає лікар-нейрохірург, керівник напряму дитячої нейрохірургії та психоневрології лікарні Святого Миколая Михайло Ловга.

Операція тривала сім годин. Львівські нейрохірурги кажуть, що вдалося досягти потрібного результату.

“Рейчел була успішно проведена фокальна кортикальна дисплазія, яка зараз успішна, тому що вона не має жодних судом. І ми дуже сподіваємось, що під час спостереження за нею вони не з’являтимуться і надалі в житті дівчинки також”, — коментувала невролог, епілептолог дитячої лікарні Святого Миколая Марія Павлюк.

Після операції Рейчел перебувала під наглядом лікарів. За цей час нових нападів епілепсії або судом не виявлялося, тому дівчинці дозволили повернутися додому — у Північну Ірландію. Батьки дитини кажуть, що безмежно вдячні львівським лікарям за порятунок доньки.

Читайте також: Українські лікарі вперше вживили протези в кістки пацієнта: як змінилося життя капітана ЗСУ (ВІДЕО)

Прямий ефір