Допомога Україні від США: з чим було пов’язане тривале блокування рішення — думка експерта

Прапори США та України. Фото: president.gov.ua

Палата представників США після більш ніж піврічного блокування військової та фінансової допомоги Україні схвалила такий важливий для Києва законодавчий пакет на понад 60 млрд доларів. Ухвалення рішення саме зараз може бути пов’язане з тим, що рейтинги лідера Сполучених Штатів Джо Байдена на тлі українського питання стали зростати. Республіканці, які раніше не підтримували виділення допомоги, стали діяти інакше, з огляду на те, що інструмент тиску на Байдена перестав діяти. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 21 квітня, висловив експерт Ради зовнішньої політики “Українська призма” Олександр Краєв.

Він нагадав: неодноразово, ще з минулого року, лунали заяви про те, що Україна може програти без американської підтримки.

“Про це говорили ще в листопаді минулого року на брифінгу Пентагону. Про те, що Україна не зможе тримати фронт, говорили і в січні цього року. Але все-таки ухвалили рішення саме зараз. Я особисто пов’язую це з тим, що змінилася стратегія Дональда Трампа. Тобто всі минулі сім місяців, доки не ухвалювали цього безпекового пакета, ми бачили, що Трамп цілеспрямовано і у своїх виступах, і у своєму Twitter (соцмережі Х, — ред.) “топить” рейтинг Байдена на тлі української проблематики. Тобто для Трампа, а потрібно чітко говорити, що саме трампісти стримували голосування щодо українського пакета, це був інструмент для того, щоб максимально “втопити” рейтинг Байдена”, — сказав Краєв.

Спікер Палати представників США Джонсон був інструментом Трампа, вважає експерт.

“Він буквально робив неефективними Демократичну партію і самого президента Байдена. А зараз, останні два тижні, коли республіканці пожвавилися, коли пішли нові пропозиції, коли Джонсон сформулював свій пакет підтримки, ми побачили, що рейтинги Байдена почали зростати. Тобто, умовно кажучи, інструмент із тиску на нього перестав діяти”, — сказав гість ефіру.

На його думку, трампісти вирішили перетягнути тематику України на себе і запропонували альтернативний законопроєкт.

“Тому, на жаль, зараз в Америці ми швидше бачимо, що політтехнологія замінила політику. А тому, поки Трампу було вигідно “топити” Байдена на українській темі, він це робив. А зараз він вирішив перехопити ініціативу”, — резюмував Краєв.

Читайте також: Палата представників США схвалила допомогу Україні: емоції конгресменів, розподіл коштів та оцінки експертів

Нагадаємо, 20 квітня Палата представників Конгресу США проголосувала за законопроєкт про допомогу Україні. Йдеться про суму в понад 60 млрд доларів. Розгляд цього питання блокували, починаючи з жовтня 2023 року.

Допомога США Україні — це інвестиції в репутацію самих Сполучених Штатів Америки. Дві третини від суми, передбаченої в новому пакеті допомоги, залишаються в американській економіці, сказав радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.

Прямий ефір