Ворог перемістив зусилля на Запорізькому напрямку — подробиці Гуменюк

Наталія Гуменюк. Скріншот: uatv.ua

Ситуація на півдні України залишається напруженою, оскільки російські окупаційні війська не припиняють штурмів. Водночас ворог дещо переорієнтував свої зусилля. Про це розповіла начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк сьогодні, 15 березня, в ефірі FREEДОМ.

“Наприклад, якщо говорити про Запорізький напрямок у нашій операційній зоні, то тут зусилля ворога переміщені у напрямку Донецької області — Старомайорського. Там більшість штурмів минулої доби — вісім. І одного разу все-таки наважилися перевірити щільність оборони неподалік Роботиного. На плацдармі лівого берега на Херсонському напрямку ворог чотири рази намагався піти штурмом. Однак результати ті самі: мінус 60-70% особового складу”, — прокоментувала вона.

Гуменюк зазначила, що у противника виникають проблеми із формуванням штурмових груп.

“Продовжують вишукувати підрозділи, які готові формувати такі штурмові групи. Тому що навіть за наявності такої кількості живої сили є проблеми із формуванням штурмових підрозділів”, — сказала начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України.

Гуменюк повідомила, що окупанти намагаються підтримувати чисельність свого угруповання “Днепр” в межах 70 тис., час від часу проводячи ротацію із підрозділами, які беруть участь у більш напружених боях на сході України. У такий спосіб росіяни намагаються компенсувати втрати, які зазнають під час штурмів.

“Декілька підрозділів, причому спеціалізованого профілю — десантно-штурмові, спецпризначенці — були переміщені з третьої лінії глибокого тилу ближче до лінії зіткнення, тому що втрати особового складу штурмовиків серйозні, і щодня необхідно поповнювати”, — повідомила вона.

Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, на Оріхівському напрямку противник дев’ять разів атакував українські позиції в районі Старомайорського Донецької області та Роботиного Запорізької області, на Херсонському напрямку загарбники здійснили чотири безуспішні атаки, не полишаючи спроб вибити українські підрозділи з плацдармів на лівобережжі.

Прямий ефір