Роль церкви в Грузії сильно перебільшена, — Васадзе 

Прапор Грузії. Фото: hromadske.radio

Церква в Грузії — це авторитетна інституція. Їй довіряють багато людей. Але водночас роль церкви в Грузії сильно перебільшена. Таку думку озвучив грузинський політолог і публіцист Гела Васадзе в програмі “Люди доброї волі” телеканалу FREEДОМ.

“Є церква, а є патріархія як апарат. Є архієреї, а є віра. Віра — це справа інтимна. А церква — це зібрання вірян. Що стосується архієреїв, їхньої політичної ролі. По-перше, ось ця роль церкви в Грузії сильно перебільшена. Так, не варто її й применшувати, тому що в деяких товаришів у патріархії є навіть такі ідеї, що, мовляв, було б непогано, щоб у нас була іранська модель — тобто повна опора на авторитет церкви”, — зазначив Васадзе.

Він також звернув увагу на те, що більшість архієреїв Грузії здобули освіту в Троїце-Сергієвій лаврі, в Росії. І цей вплив не може не проявлятися. 

Говорячи про главу грузинської православної церкви, Ілію II, Васадзе зазначив, що через свій вік він уже не може самостійно ухвалювати рішення, він дуже хворий. Але православна традиція не передбачає зміну патріархів. 

“Крім усього іншого, є місцеблюститель. Тобто керують церквою зовсім інші люди. Зрозуміло, що патріарх уже давно не може ухвалювати рішення, він дуже хворий. Він вніс свою лепту в історію. Як його роль буде оцінена в історії, я не знаю. Багато хто його вважає великим патріархом, хтось негативно оцінює його роль. На це вже відповість історія, а сам він відповість перед Всевишнім. Але факт, що сьогодні патріархією керують зовсім інші люди”, — резюмував політолог. 

Повна версія інтерв’юРосія перестала бути потрібною для громадян Грузії: інтерв’ю з політологом Гелою Васадзе

Прямий ефір