Робота гуманітарного морського “коридору” — важливий сигнал до відновлення зернової угоди без участі Росії — думка

Ілюстративне фото: mtu.gov.ua

Україна використовує всі методи, щоб показати, що Чорне море не є внутрішнім морем Росії, і забезпечити можливість виходу кораблів гуманітарним коридором. Це серйозний сигнал для того, щоб відновлення експорту українського зерна морем було можливим і без участі Росії. Таку думку сьогодні, 27 серпня, висловив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.

Він наголосив, що про це українська сторона говорила одразу після виходу РФ із Чорноморської зернової ініціативи (зернової угоди).

“Це поки що гуманітарний коридор, і виходять лише ті кораблі, які фактично залишалися ще з початку повномасштабного вторгнення на території України. Але, як показує практика — з першим кораблем, і коли, дай боже, і другий корабель дійде — те, що зробили Збройні сили України, забезпечивши безпеку, це серйозний сигнал для того, щоб відновити зернову угоду і без участі Росії”, — наголосив гість ефіру.

За його словами, маршрут “Україна — Румунія — Болгарія — Туреччина” продемонстрував ефективність. Він дасть змогу заходити в українські порти великим кораблям та завантажувати їх продовольством. Головне питання на сьогодні — забезпечення безпеки самих портів.

“Єдине питання — безпека перебування кораблів уже в портах України, великої Одеси, бо Росія продовжує обстріли й великої Одеси, й річкових портів Дунаю. У цьому контексті зараз дуже важливо мати підтвердження наших партнерів — страхових компаній, які готові взяти на себе такі ризики. Наскільки мені відомо, ці переговори частково мають успіх”, — повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради.

Він наголосив: дуже важливим є продовження цих переговорів, а також отримання Україною озброєння для забезпечення безпеки як річкових портів, так і морських портів великої Одеси. На його думку, зернова угода була ефективною, її продовження без участі Росії дозволить експортувати ще більше українського продовольства.

Раніше повідомлялося, що Сполучені Штати Америки розглядають нові шляхи експорту українського зерна. Вже найближчими місяцями експорт української агропродукції може повернутися до середніх довоєнних показників. Згідно з планом, новий гуманітарний коридор проходить західним узбережжям Чорного моря поблизу Румунії та Болгарії. 18 серпня судно під прапором Гонконгу, яке скористалося українським чорноморським коридором, пройшло через Босфор. 26 серпня другий корабель з Одеси вирушив до Болгарії.

Прямий ефір