Заходу вигідно інвестувати в українську економіку під час війни — розбір експерта

Ілюстрація: gettyimages.com

Від інвестицій в українську економіку під час війни виграють і країни Заходу, які вкладають гроші в оборонні підприємства, і сама Україна. Таку думку сьогодні, 19 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив керівник військових програм Центру глобалістики “Стратегія ХХI” Павло Лакійчук.

За його словами, європейські оборонні концерни, які вкладають гроші в українську економіку, інвестують їх у Збройні сили України, що воюють.

“Йде одразу демонстрація ефективності їхньої зброї. ЗРК Patriot, які ми просимо в наших партнерів, — після понад 20 років існування до нього були досить критичні оцінки. В Україні він показав себе винятково. У результаті його вартість і кількість замовлень на нього зросла на порядок. Ціла низка й артилерійських систем, і танкових, і бойових броньованих машин, які використовуються в Україні, і зенітно-ракетних систем… Та ж IRIS-T, майже невідома система, яка була ефективно залучена в Україні, відразу отримала попит. Ось така реклама. Європейські концерни та підприємства розуміють, що вкладаючи кошти у спільне виробництво з Україною, яка фактично одразу випробовує цю зброю на полі бою, це вигідно”, — сказав Лакійчук.

Він зауважив, що військова економіка завжди дає розвиток іншим галузям.

“Звичайно, не можна говорити про те, що зараз наша економіка злетить виключно на військовій галузі. Ми зазнаємо великих втрат в енергетиці, у сільському господарстві внаслідок захоплення великих площ, у металургії та в нафтопереробці, по якій разом із енергетикою посилено б’є противник. Завдання ворога — зрівняти економіку України, як і всю Україну, із землею. Але це йому нелегко дається. Обороти нарощуються, і це дуже позитивний сигнал”, — вважає експерт.

Читайте також: Можливості українських БпЛА дають змогу долати повітряну оборону РФ і відпрацьовувати якісно по цілях, — Храпчинський

Прямий ефір