Пригожин підписав ордер на власне вбивство та знищення “Вагнера” 24 червня, — Подоляк

Літак Пригожина, що розбився у Тверській області. Фото: ostorozhno_novosti / Telegram

Путін ліквідував Пригожина, оскільки більше не потребував його послуг: на цьому етапі війни Кремлю не потрібні штурмові загони з професійною підготовкою. Такою думкою в ексклюзивному коментарі телеканалу FREEДОМ поділився радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.

Він зазначив, що ліквідація Пригожина жодним чином не позначиться на ситуації на фронті, оскільки останнім часом ПВК “Вагнер” не мала відношення до бойових дій проти України. Не загрожують “вагнерівці” і європейським країнам.

“Я хотів би, щоб ми перестали жити міфами, інформаційними спекуляціями, що нібито вони загрожують Польщі, Литві тощо. Ми про це говорили на самому початку, коли Пригожин підписав ордер на власне вбивство о 19:30 24 червня (коли відмовився від походу на Москву, — ред.), і було зрозуміло, що він підписав також ордер на знищення “Вагнера”… “Вагнер” перестав існувати у червні 2023-го, а зараз відбувається знищення структури у повному обсязі. Тому що крім Пригожина, Уткіна і Чекалова буде, безсумнівно, вбито ще цілу низку командирів, які так чи інакше були близькі до керівництва “Вагнера”, — прогнозує радник голови ОП.

На думку Подоляка, Путін переходить до нового етапу війни: його завдання — висидіти, стомити міжнародну спільноту війною. Для виконання цього завдання йому не потрібно наступати.

“На цьому етапі бойових дій Путіну не потрібні штурмові загони з професійною підготовкою, з професійним вишколом військовослужбовців. Це дорого. Йому на цьому етапі війни потрібні абсолютно малопідготовлені, в яких не вкладала Росія грошей, мобілізовані ресурси, але у великій кількості”, — зазначив радник голови ОП.

Читайте також: Усі командири “Вагнера”, які зустрічалися з Путіним, будуть знищені, — Жирнов

Нагадаємо, 23 серпня російські ЗМІ повідомили, що у Тверській області розбився літак, який належав ватажку ПВК “Вагнер” Євгену Пригожину. Усі 10 осіб, які перебували на борту, загинули. Серед пасажирів імовірно були Євген Пригожин і його “права рука” Дмитро Уткін. За версією співробітника КДБ СРСР та Служби зовнішньої розвідки РФ Сергія Жирнова, Пригожин і Уткін могли бути вбиті невдовзі після заколоту, а 23 серпня Кремль легалізував цю смерть, влаштувавши авіакатастрофу: у літак завантажили трупи головних “вагнерівців”.

Читайте також: Ліквідація Пригожина відбулася через спробу заколоту — це помста Путіна, — Попович

Прямий ефір