Усі командири “Вагнера”, які зустрічалися з Путіним, будуть знищені, — Жирнов

ПВК "Вагнер". Фото: liga.net

Серед “вагнерівців” можливі лише невеликі осередки невдоволення у зв’язку зі смертю засновника приватної військової компанії Євгена Пригожина та її командира Дмитра Уткіна. “Вагнер” вже обезголовлений, а згодом будуть знищені всі його командири. Таку думку сьогодні, 25 серпня, висловив в ефірі телеканалу FREEДОМ колишній співробітник КДБ СРСР та Служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Жирнов.

Він звертає увагу, що ще до авіакатастрофи “вагнерівців” роззброїли, розділили (хтось вирушив до Білорусі, хтось до Африки, хтось у відпустку, хтось демобілізувався), заспокоїли, зокрема, грошовими виплатами. Їхні Telegram-канали інфільтровані агентами Кремля, які погасили першу хвилю обурення.

“Коли окремі “вагнерівці” почали говорити, що типу підемо знову на Москву, їх одразу заткнули, бо у всіх Telegram-каналах “Вагнера” є кремлівські та ФСБ-шні боти, які одразу сказали, мовляв, хлопці не рипайтеся, чекаємо рішення командирів, командири зберуться та вирішать”, — коментує Жирнов.

Він зазначив, що знищення всіх командирів “Вагнера” — питання часу. Жодних активних дій проти влади “вагнерівці” не здійснюватимуть.

“Всі командири “Вагнера”, які зустрічалися з Путіним, 35 осіб, будуть також знищені, як Уткін та Пригожин. Це лише питання часу. Деякі елементи серед них можуть щось “вякати”. Але ж ми бачили, що ніхто зі зброєю не вийшов”, — додав ексспівробітник КДБ.

На його думку, “вагнерівці” становили небезпеку для режиму, доки були озброєні та перебували на базах “Вагнера”.

“Вони являли собою військову силу у розмірі двох чи трьох бригад. В принципі вони були дуже небезпечні для режиму, тому що вони могли продовжити свій похід на Москву і влаштувати там якусь бійню. Якщо не взяти владу у свої руки, то принаймні влаштувати великі проблеми”, — пояснив він.

Наразі, як вважає Сергій Жирнов, “вагнерівці” проблемою для Кремля не є.

Читайте також: Спостерігаємо антракт перед третім актом вистави — розв’язка з ПВК “Вагнер” ще попереду, — аналітикиня

Нагадаємо, 23 серпня російські ЗМІ повідомили, що у Тверській області розбився літак, який належав ватажку ПВК “Вагнер” Євгену Пригожину. Усі 10 осіб, які перебували на борту, загинули. Серед пасажирів імовірно були Євген Пригожин і його “права рука” Дмитро Уткін. За версією співробітника КДБ СРСР та Служби зовнішньої розвідки РФ Сергія Жирнова, Пригожин і Уткін могли бути вбиті невдовзі після заколоту, а 23 серпня Кремль легалізував цю смерть, влаштувавши авіакатастрофу: у літак завантажили трупи головних “вагнерівців”.

Читайте також: Ліквідація Пригожина відбулася через спробу заколоту — це помста Путіна, — Попович

Прямий ефір