Пригожина й Уткіна ліквідовано — хроніка подій за версією ексспівробітника КДБ

Літак Пригожина, що розбився у Тверській області. Фото: ostorozhno_novosti / Telegram

Засновника приватної військової компанії “Вагнер” Євгена Пригожина і командира ПВК Дмитра Уткіна було вбито невдовзі після заколоту. Авіакатастрофа була необхідна для легалізації їхньої смерті: у літак завантажили вже трупи. Таку версію висунув колишній співробітник КДБ СРСР та Служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Жирнов сьогодні, 25 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Він зазначив, що це його робоча, але не остаточна версія, оскільки для остаточних висновків бракує інформації. Проте наявна, як підкреслив Жирнов, укладається саме у цю версію.

“Пригожина вбили після путчу, десь наприкінці червня, і півтора місяця нас годували казками, усілякими фотографіями, змонтованими відео, дивними аудіо, щоб підтвердити, що Пригожин ще живий… Потім треба було легалізувати його смерть. І в цій катастрофі було легалізовано смерть Пригожина… Уткіна теж убили одразу разом із Пригожиним”, — припускає ексспівробітник КДБ.

Він підкреслив, що жодний з нібито доказів того, що Пригожин був живий до авіакатастрофи, не можна вважати стовідсотковим, оскільки це сумнівної якості відео- та аудіозаписи. А створити ілюзію перельотів Пригожина між містами та країнами спецслужбам РФ не склало труднощів після того, як ними під час обшуку було вилучено документи Пригожина.

“Практично всі докази, аудіо або відео, які були викладені за ці півтора місяця мене як фахівця не задовольняють… І навіть останнє відео Пригожина, коли він стоїть і говорить про 50 градусів в Африці, одягнений у повну військову форму, на ньому ще бронежилет, на ньому жилет для носіння магазинів… Ця гладка людина, одягнена таким чином, у 50-градусну спеку стоїть, у нього немає ані крапельки поту, у нього не блищить шкіра. Не вірю жодної секунди”, — заявив гість ефіру.

На його думку, у літак завантажили вже трупи Пригожина та Уткіна. Решта загиблих в авіакатастрофі нічого про це інсценування не знали. Легалізація смерті головних “вагнерівців” була присвячена до дати заколоту: у день авіакатастрофи минуло рівно 2 місяці. Час, який минув з моменту заколоту, знадобився кремлівським спецслужбам, щоб “врегулювати безліч організаційних моментів”. Під цим Жирнов має на увазі роззброєння та поділ “вагнерівців”, а також переоформлення активів Пригожина. До цього, на його думку, у Пригожина випитали всі необхідні відомості.

“Його вбили не одразу, не за п’ять хвилин. Його спочатку помістили в якийсь підвал, з нього вибили всі коди доступу до всіх валютних рахунків у Швейцарії, Люксембурзі, на якихось островах, в Африці. Взяли в нього усі відбитки пальців. Тобто взяли все те, що необхідно для того, щоб переписати з нього всю нерухомість і навіть можливо використовувати його матеріал де-небудь. Можна було залишити його відбитки на місці злочинів. Все це зробили, це зайняло тиждень, скажімо. А потім його кувалдою вбили у цьому підвалі під відео, показали це Володимиру Володимировичу Путіну. Він сказав: “Дякую, хлопці”. Далі зберігали у морозильнику доти, доки посадили у цей літак”, — описав можливу хроніку подій Сергій Жирнов.

Він також додав, що приблизно протягом останніх 10 днів у Telegram-каналах, пов’язаних із “Вагнером”, йшли чвари та майже відкрита боротьба за владу. Живий Уткін, на думку Жирнова, такого не дозволив би. Значить, він був уже мертвий.

Гість ефіру також відкинув версію, що сам Пригожин міг інсценувати свою смерть. На думку Жирнова, це могло бути зроблено в Африці, але не в Росії.

Читайте такожСмерть Пригожина: експерти обговорили, хто стоїть за загибеллю “кухаря Путіна”

Нагадаємо, 23 серпня російські ЗМІ повідомили, що у Тверській області розбився літак, який належав ватажку ПВК “Вагнер” Євгену Пригожину. Усі 10 осіб, які перебували на борту, загинули. Серед пасажирів імовірно були Євген Пригожин і його “права рука” Дмитро Уткін.

Прямий ефір