Путін не пробачив Пригожину заколот: причини ліквідації ватажка ПВК “Вагнер” проаналізував Левченко

Літак Пригожина, що розбився у Тверській області. Фото: ostorozhno_novosti / Telegram

Російські ЗМІ повідомляють, що у Тверській області сьогодні, 23 серпня, вибухнув літак, на борту якого нібито перебував глава ПВК “Вагнер” Євген Пригожин. Можна було очікувати, що президент РФ Володимир Путін рано чи пізно прибере Пригожина. Про це сьогодні, 23 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав заступник головного редактора російського видання “Верстка” Олексій Левченко.

За його словами, Путін не пробачив Пригожину заколот, який стався наприкінці червня.

“Найімовірніше, Пригожин дійсно розбився на літаку. Хоча є версія, що це інсценування самого Пригожина, але це занадто складна, звичайно, конспірологічна конструкція”, — вважає Левченко.

Він висловив припущення, що за ліквідацією Пригожина стоїть Міністерство оборони Росії, яке не пробачило йому збиті під час заколоту літаки.

“Очевидно, що якась технічна неполадка виключена. Уже практично всі повністю визнали, що, найімовірніше, була або робота ППО, або якийсь теракт. Але якщо це теракт, то це вже очевидно — він підготовлений за допомогою спецслужб”, — пояснив заступник редактора “Верстки”.

Олексій Левченко звернув увагу, що літак, на якому був Пригожин, летів із Москви в напрямку Санкт-Петербурга.

“Мабуть, загроза від ПВК “Вагнера”, з точки зору Кремля, зберігалася, оскільки залишалося досить потужне угруповання 8000 осіб у Білорусі та ще кілька тисяч осіб у різних країнах Африки та в інших країнах світу. У “Вагнера” дуже розгалужена мережа — 38 країн у ній залучені, тому, звичайно, Пригожин становив певну загрозу, і було дивно, що насправді йому дали існувати майже два місяці після заколоту”, — зазначив він.

Також заступник редактора акцентував на способі, у який було ліквідовано Пригожина.

“Усе таки тих, кого вважають зрадниками, більше труять. Але, найімовірніше, у випадку з Пригожиним це було технічно зробити неможливо, тому що він, вочевидь, прораховував такий варіант, і його охорона намагалася унеможливити будь-які отруєння. Мабуть, тому вибрали такий більш грубий спосіб ліквідації”, — пояснив він.

Читайте також: ПВК “Вагнер” прагне розширити свій вплив в Африці — огляд

Нагадаємо, 23 серпня росЗМІ повідомили, що у Тверській області розбився літак, який належав ватажку ПВК “Вагнер” Євгену Пригожину. Усі 10 осіб, які перебували на борту, загинули. Серед пасажирів імовірно були Євген Пригожин і його “права рука” Дмитро Уткін.

Прямий ефір