ООН не може бути гарантом мирного врегулювання в Україні: причини назвав експерт

ООН. Фото: gettyimages.com

Для мирного врегулювання в Україні потрібні гарантії та потрібні гаранти. Саме США та Китай могли б стати гарантами будь-яких домовленостей, нових договорів, бо коли закликають до прямого діалогу Росії та України, без гарантій він, на жаль, не може дати результату. А ООН сьогодні не може бути гарантом. Таку думку сьогодні, 26 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політичний експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов.

“Найдієвіший орган в Організації Об’єднаних Націй — це Рада Безпеки. Туди входять і США, і Російська Федерація, і Китай. Але Росія має право вето, саме тому щодо війни в Україні жодне з рішень через Радбез просто не пройде”, — пояснив він.

Попов зазначив, що є кілька резолюцій Генеральної асамблеї ООН, які засуджують російську агресію.

“У тому числі детальніші резолюції, які закликають до створення фонду компенсації реєстрів збитків. І ми вдячні ООН, керівництву та всім членам, за цю підтримку. Але ні запобігти війні в Україні ООН не змогла, ні зупинити війну в Україні вона не може”, — висловив думку політичний експерт.

Він висловив упевненість, що під час Тижня високого рівня в ООН наприкінці вересня, куди щороку приїжджають лідери держав, тема України буде однією із ключових.

“І діалог, який розпочнеться під час саміту миру, обов’язково буде продовжено на Генеральній асамблеї у вересні. Але хотілося б, щоб це були не лише діалоги, а був вихід на конкретні рішення та на конкретний мирний план, — зауважив Попов.

Читайте також: Швейцарія посилює заходи безпеки під час проведення Глобального саміту миру

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 26 травня зі спаленої росіянами друкарні у Харкові звернувся до світових лідерів та закликав їх приєднатися до Глобального саміту миру у Швейцарії.

Прямий ефір