Путін не зможе проігнорувати пункт комюніке Саміту миру про Запорізьку АЕС, — Олещук

Петро Олещук. Фото: uatv.ua

Під час Глобального саміту миру в Швейцарії, що відбувся 15-16 червня, учасники узгодили спільну позицію, в якій вказали, що Запорізька атомна електростанція (АЕС) має працювати безпечно та захищено під повним суверенним контролем України та наглядом МАГАТЕ. Володимир Путін не зможе проігнорувати цю позицію і буде змушений вступити в конфронтацію з учасниками Саміту миру. Про це сьогодні, 16 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог, доктор політичних наук Петро Олещук.

“Пункт з приводу Запорізької АЕС дійсно важливий. Чому? Тому що пункт є максимально конкретним і недвозначним, і він виключає будь-які двозначні трактування. Він сформульований таким чином, що Росія не зможе проігнорувати або промовчати. Це прямий удар по нещодавньому ультиматуму Путіна, який зажадав території всієї Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей. У відповідь на те, що Путін вимагає, щоб йому щось віддали, від нього вимагають щось повернути”, — пояснив він.

Учасники саміту відкрито змушують Путіна вступити в суперечку, в якій він буде змушений чітко окреслити свої позиції, упевнений Олещук.

“Путін не зможе не дати завдання своїм дипломатам, щоб вони склали якусь відповідь. І таким чином на першому етапі Путіна примушують до того, щоб він вступив у рішуче протистояння. Це сприятиме консолідації учасників саміту, консолідації навколо тієї програми, яка була озвучена”, — констатував він.

Читайте також: Ядерна безпека — перший пункт української формули миру та одна з ключових тем саміту (ВІДЕО)

Прямий ефір