“Ми не хочемо, щоб Статут ООН згорів так само, як книжки у Харкові”: Зеленський закликав світових лідерів долучитися до Саміту миру (ВІДЕО)

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 26 травня, зі спаленої росіянами друкарні у Харкові звернувся до світових лідерів та закликав їх долучитися до Глобального саміту миру в Швейцарії, інформує FREEДОМ із посиланням на пресслужбу глави держави. 

Він наголосив, що немає нації, яка здатна зупинити таку війну, яку веде РФ проти України, лише своїми зусиллями. Потрібна участь лідерів світу.

Зеленський нагадав, що третій рік поспіль Росія тероризує Харків, який розташований близько до кордону з країною-агресором.

“Третій рік постійного терору. Більш як мільйон людей у цьому місті. І щоночі, щодня російська армія обстрілює місто. Найбільше — ракетами С-300. Це ракети для протиповітряної оборони, які використовуються Росією для терору на землі. Немає зараз у Харкові жодного району міста та жодної вулиці, які не постраждали б від цього постійного знущання. Тепер Росія додала удари керованими авіабомбами. Російська авіація наближається до кордону нашої держави й запускає ці бомби просто по місту”, — сказав президент. 

Росія погрожує майже всім своїм державам-сусідам. Це єдина держава, яка захопила атомну станцію та відверто використовує її для радіаційного шантажу, наголосив Зеленський.

“Немає нічого, що не стало б для Росії зброєю, — включно з голодом, і саме це відчув світ, коли Україна зазнала від Росії удару морської блокади. Саме Росія є єдиним джерелом агресії і постійно намагається розширити війну. Буквально зараз, цими днями, ми захищаємось за 60 км на північний схід від цього місця від чергової спроби російського наступу. Росія готується до спроби наступальних дій і за 90 км звідси на північний захід — біля нашого кордону збирається ще одне угруповання військ”, — зазначив лідер України. 

Він переконаний, що Росія не хоче миру. Україна, наголосив президент, має найбільший у світі досвід обману з боку Росії на перемовинах. Обману, який, зокрема, був прикриттям Росії для підготовки війни. 

“Саме тому потрібні глобальні зусилля — Саміт миру за участю лідерів, яких Росії не обманути. Саміт, який покаже, хто у світі дійсно хоче завершити війну, а не просто заявити про припинення вогню, яке буде неодмінно порушене російськими ракетами та артилерією, як це вже відбувалося десятки, десятки разів до цього”, — акцентував глава держави.

За словами Зеленського, вже понад 80 країн підтвердили свою участь у саміті, який розпочнеться 15 червня. 

“Ми продовжуємо працювати з лідерами, запрошуючи на саміт. Дякую кожному, хто дійсно допомагає наблизити цей мир. Я звертаюся до лідерів світу, які поки осторонь глобальних зусиль із підготовки Саміту миру. До президента Байдена, лідера Сполучених Штатів. До президента Сі, лідера Китаю. Ми не хочемо, щоб Статут ООН згорів — згорів так само, як і ці книжки. І сподіваюся, не хочете й ви. Будь ласка, проявіть ваше лідерство у наближенні миру — дійсно миру, а не паузи між ударами. Зусилля світової більшості — це найкраща гарантія виконання зобов’язань. Будь ласка, підтримайте саміт миру своїм персональним лідерством та участю”, — резюмував Зеленський.

Читайте також: Китаю було б дивно не брати участь у саміті миру — доводи Подоляка

Нагадаємо, для участі в саміті запрошено 160 країн, до цього списку не входить Росія. Захід проводитиметься на основі української формули миру та інших пропозицій, заснованих на міжнародному праві та статуті ООН.

Читайте також: Участь країн у Глобальному саміті миру вже свідчить про їхню позицію, — політолог

Прямий ефір