Китай діятиме на шкоду інтересам Кремля тільки під загрозою санкцій — думка Латковскіса

Айнарс Латковскіс. Фото: delfi.lv

Певноим чином Китай уже впливає на Росію. Щоб цей вплив діяв на шкоду інтересам російського режиму, Пекін необхідно стимулювати санкційними обмеженнями. Про це сьогодні, 16 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив депутат Сейму Латвії, голова Комісії Сейму з національної безпеки Айнарс Латковскіс.

“Певною мірою Китай уже впливає на Кремль, і для нього десь позитивно, десь негативно. Там, де Китай боїться санкцій Сполучених Штатів і європейських, він впливає негативно на Росію”, — сказав він.

Латковскіс зазначив, що позитивний вплив проявляється в тому, що Пекін, наприклад, допомагає Москві в торгівлі енергоресурсами і в політичних питаннях.

“Китай не брав участі в цьому Саміті миру, який організувала Україна в Швейцарії і який тривав ці два дні. Але не треба думати, що вони грають тільки на користь Росії, вони грають у свою гру”, — наголосив латвійський депутат.

На його думку, західне співтовариство має стимулювати країни, які співпрацюють із Росією, до припинення цієї співпраці, зокрема за допомогою санкцій.

“Щоб вони зрозуміли, що підтримка Росії їм може дорого обернутися у фінансовому плані. Це буде працювати тільки так. До того ж для всього світу не було б добре, якщо Китай стане такою собі наддержавою, яка могла б керувати навіть Росією”, — резюмував Айнарс Латковскіс.

Читайте також: Китай відходить від стратегії збереження відносин із Заходом — розбір експерта

Нагадаємо, 15-16 червня у Швейцарії відбувається перший Глобальний саміт миру, у роботі якого бере участь 101 делегація з різних країн і міжнародних організацій.

За підсумками саміту було ухвалено комюніке, яке підтримали 80 країн і чотири міжнародні організації.

Прямий ефір