Для українців, які хочуть повернутися з-за кордону додому, створили пілотний проєкт Create Ukraine

Підписання Меморандуму. Фото: me.gov.ua

Під час Міжнародної конференції з відновлення України URC-2024 у Берліні сьогодні, 11 червня, запустили пілотний проєкт Create Ukraine, який створює умови для повернення українських фахівців, котрі зараз перебувають за кордоном. Про це повідомили в Міністерстві економіки України, інформує FREEДОМ.

Меморандум підписали Міністерство економіки України, Благодійний фонд Київської школи економіки KSE Foundation та литовська організація Central Project Management Agency.

У межах проєкту українці, які зараз проживають за кордоном, зможуть повернутися та працювати в проєктних командах при українських державних органах. 

“Нині, за різними підрахунками, у різних країнах світу перебуває до 6,5 млн вимушених мігрантів з України. Ключове, що я хочу сказати українцям за кордоном: в Україні вас чекають, ви тут потрібні. Ваш досвід, навички, які ви здобули в інших країнах — цінні для нашого майбутнього. Саме тому ми заохочуємо подаватися на програму Create Ukraine. Доєднайтесь до урядової команди, використайте свій досвід для розбудови спроможності нашої країни. Ваша робота впливатиме на життя мільйонів українців у найскладніший час в нашій історії”, — зазначила перша віцепрем’єр-міністерка — міністерка економіки України Юлія Свириденко. 

Проєкт Create Ukraine змодельований за прикладом програми Create Lithuania, яка реалізується в Литві з 2012 року. Програма дає можливість професіоналам сприяти формуванню майбутнього країни завдяки своїм знанням та ідеям. Участь у програмі беруть фахівці литовського походження з досвідом, набутим на міжнародному рівні. Протягом року учасники програми працюють у публічному секторі у таких сферах, як диджиталізація, електронне урядування, підвищення конкурентоспроможності, бізнес-середовище та вдосконалення державного управління — особливо у сферах інновацій, сталого розвитку та психічного здоров’я.

Прямий ефір