Польща створить буферну зону на кордоні з Білоруссю — що відомо

Прапор Польщі. Фото: gettyimages.com

Уряд Польщі вирішив ввести буферну зону на кордоні з Білоруссю на тлі спроб мігрантів нелегально потрапити в країну. Про це заявив прем’єр-міністр країни Дональд Туск, повідомляє FREEДОМ з посиланням на PAP.

“Ми ухвалили резолюцію, практичним наслідком якої є розпорядження Міністерства внутрішніх справ і адміністрації про створення буферної зони на кордоні з Білоруссю”, — зазначив Туск.

Прем’єр наголосив, що заходи спрямовані на посилення контролю за нелегальним перетином кордону з Білорусі до Польщі мігрантів і забезпечення комфортних умов для служби прикордонників і військових.

“Йдеться про кілька десятків кілометрів глибиною у 200 метрів. У заповідниках є місця, де зона буде йти вглиб на два кілометри, але це не довгі ділянки. Це пов’язано з присутністю контрабандистів, які діють здебільшого в лісових масивах, за 1-2 кілометри від кордону. У цих місцях зона буде ширшою”, — пояснив Дональд Туск.

Коли зона почне діяти, поки що невідомо.

Читайте також: Комісія з розслідування впливу на Польщу з боку РФ і Білорусі розпочала роботу

Зазначимо, 6 червня стало відомо про загибель польського військовослужбовця, який дістав ножове поранення в районі села Дубичі Церковні, коли мігранти намагалися прорватися з території Білорусі.

Прямий ефір