Китай втратив американський ринок й на межі втрати європейського ринку: навіщо Сі їде в Париж, розповів дипломат

Прапор Китаю. Фото: pixabay.com

Китай турбує втрата можливостей реалізації своїх стратегічних планів стати економічною країною-лідером у світі, тому лідер КНР Сі Цзіньпін намагається налагодити зв’язки з Європейським Союзом. Про це сьогодні, 27 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів дипломат, експерт-міжнародник Руслан Осипенко.

Він нагадав, що Сі Цзіньпін збирається на початку травня до Франції, де має зустрітися з президентом Еммануелем Макроном у Парижі.

“Найголовніше, Китаї завжди діє у своїх національних інтересах. Війна РФ проти України — це тактичні ходи для нього в глобальній грі, скажімо так. Друге — що найбільше турбує зараз Пекін? Пекін втратив можливість реалізовувати свої стратегічні плани, стати економічно країною номер один й свій економічний вплив перетворити на політичний вплив на міжнародній арені для того, щоб після того, як Росія розчистить шлях, зламає ось цей Pax Americana, домінувала китайська система в “глобалізації 2.0″. А Пекін виявив у себе з подивом уперше, що епоха реформ закінчилася, інновації закінчилися, пішов відтік іноземного капіталу, почали переносити виробництво з Китаю, Китай втратив американський ринок й зараз на межі втрати європейського ринку”, — сказав Осипенко.

Водночас Пекін підтримує заклики Франції до Європейського Союзу щодо стратегічної автономії.

“Китай хотів, щоб Європа відокремилася від Сполучених Штатів, тому що зі Сполученими Штатами вже домовитися буде дуже складно, США є геополітичним супротивником Китаю, а з Європою все ж таки залишається надія домовитися. Чому з Францією? Франція є постійним членом Ради безпеки ООН, ядерною державою та визнаним лідером у Європі, який проводить політику саме такої стратегічної автономії, зміцнення європейської ідентичності. Плюс до того, Франція впливає на економічні процеси та на політичні процеси в Європі, разом, щоправда, з Німеччиною зараз, але вона випереджає, скажімо так, у своїх баченнях й реалізації тих чи інших стратегій”, — сказав дипломат.

На його думку, виходячи з усього вищевказаного, Сі Цзіньпін їде до Парижа, щоб зберегти Європу як ринок збуту, не дати Європі слідувати у фарватері США.

“Сі Цзіньпіну важливо дізнатися, як реалізовуватиме Європа свою нову стратегію й які роль та місце займатиме Китай у цій стратегії. Або це будуть ворожі стосунки, вони посилюватимуться, або все-таки це перспектива, вікно можливостей для поглиблення відносин між Китаєм та Європою”, — сказав Осипенко. 

Він наголосив, що для Китаю Європа важлива як ключ до зменшення напруженості у світі, до стабілізації, яка відновить ту глобальну торгівлю, на якій Китай може заробити.

“Тому Китай обирає Європу та їде до Франції, як до європейського локомотива, розмовляти про ці всі процеси”, — зазначив дипломат.

Читайте також: Дії Китаю можуть призвести до ерозії Євросоюзу, — Єфремов

Нагадаємо, голова КНР Сі Цзіньпін планує на початку травня зустрітися із президентом Франції Еммануелем Макроном у Парижі, пише Politico. Це буде його перша подорож до Європи після початку пандемії COVID-19. За інформацією видання, французький та китайський лідери обговорять війну Росії проти України та майбутній Глобальний саміт миру в Швейцарії. Водночас, за словами французьких дипломатів, однією з центральних тем переговорів будуть двосторонні економічні відносини.

Прямий ефір