Дії Китаю можуть призвести до ерозії Євросоюзу, — Єфремов

Прапор Китаю. Фото: ukrinform.ua

Китай обрав тактику вибудовування діалогу на двосторонній основі з більшістю європейських країн, послаблюючи можливості Європейського Союзу займати якусь скоординовану позицію щодо КНР. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів кандидат економічних наук, експерт Української асоціації китаєзнавців Дмитро Єфремов.

“Ось подивіться, він (голова КНР Сі Цзіньпін, — ред.) зустрічатиметься у Франції з Макроном і керівництвом Франції. Потім він повернеться в Китай, і туди поїде Шольц. Комунікації з іншими главами держав у Китаю дуже інтенсивні. Тобто Китай, минаючи верховного представника із зовнішньої політики Європейського Союзу та інші органи наддержавної координації Європейського Союзу, намагається вибудовувати діалог на двосторонній основі з більшістю європейських країн. І через цю політику він буде послаблювати, скажімо, можливості Європейського Союзу займати якусь скоординовану позицію щодо Китаю. І, скажімо, це буде якась така форма, можна сказати, навіть ерозії Європейського Союзу шляхом пропозиції нарощувати двостороннє співробітництво з кожною з країн. Ось це така більш-менш середньострокова стратегія Китаю — посилювати свій вплив через двосторонній діалог”, — сказав Єфремов.

За словами експерта, Китай намагається зміцнювати зв’язки через бізнес. Так, він прогнозує, що під час візиту Сі Цзіньпіна та китайської делегації до Парижа будуть підписані якісь угоди в економічній сфері.

“Усе це буде елементом того, щоб продемонструвати, по-перше, миролюбність Китаю, по-друге, спрямованість на економічне співробітництво, по-третє, зберегти можливості відкритого діалогу між Китаєм та Європою, наростити китайські інвестиції, китайську присутність у Європейському Союзі. І це все тому, що Сполучені Штати не можуть продемонструвати достатнього лідерства”, — сказав Єфремов.

Читайте також: “Досить рідкісне явище”: навіщо Сі їде до Макрона, розповів експерт Української асоціації китаєзнавців

Нагадаємо, голова КНР Сі Цзіньпін планує на початку травня зустрітися із президентом Франції Еммануелем Макроном у Парижі, пише Politico. Це буде його перша подорож до Європи після початку пандемії COVID-19. За інформацією видання, французький та китайський лідери обговорять війну Росії проти України та майбутній Глобальний саміт миру в Швейцарії. Водночас, за словами французьких дипломатів, однією з центральних тем переговорів будуть двосторонні економічні відносини.

Прямий ефір