Сі поїде до Парижа — порядок денний візиту (ВІДЕО)

Сі Цзіньпін. Фото: ap.org

Голова КНР Сі Цзіньпін планує на початку травня зустрітися із президентом Франції Еммануелем Макроном у Парижі, пише Politico. Це буде його перша подорож до Європи після початку пандемії COVID-19. За інформацією видання, французький та китайський лідери обговорять війну Росії проти України та майбутній Глобальний саміт миру в Швейцарії. Водночас, за словами французьких дипломатів, однією з центральних тем переговорів будуть двосторонні економічні відносини, повідомляє FREEДОМ.

На початку 2024 року, напередодні ювілею встановлення дипломатичних відносин між Парижем та Пекіном, Сі Цзіньпін висловив сподівання, що Франція та Китай зможуть відповісти на світову невизначеність стабільністю китайсько-французьких відносин.

“Протягом 60 років китайсько-французькі відносини посідають чільне місце у відносинах Китаю із Заходом. Вони принесли користь народам обох країн. Вони сприяють миру, стабільності та розвитку в усьому світі. Від літаків, супутників та атомних електростанцій до вина, сиру та косметики. Водночас Китай та Франція очолюють міжнародну спільноту в розв’язанні глобальних проблем”, — заявляв голова КНР Сі Цзіньпін.

За словами французьких дипломатів, пишних урочистостей з нагоди ювілею двосторонніх відносин у Парижі не передбачається. Політичні та економічні відносини між Європою та Китаєм суттєво погіршилися після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Головна причина — підтримка Пекіном Москви.

Китай неодноразово запевняв, що не надає військової підтримки Росії. Але, згідно з митними документами, які отримали журналісти видання Politico, російські покупці задекларували замовлення бронежилетів, шоломів, тепловізійних приладів та дронів виробництва китайської компанії.

Євросоюз чітко дав зрозуміти Пекіну, що не закриватиме очі на факти порушення санкційної політики. На початку року Брюссель запровадив обмеження щодо трьох китайських фірм через допомогу російському ВПК. Судячи з реакції Пекіна, таке рішення зачепило керівництво КНР.

“Далі буде більше, тому що Китай допомагає Росії отримувати предмети, які можуть використовуватись у військовому секторі, так звані товари подвійного призначення. І до Китаю протягом минулого року неодноразово зверталися європейські лідери, щоб він вплинув на свої компанії та зупинив ці потоки. А зараз стало зрозуміло, що зупинити неможливо і потрібно вдаватися до вторинних санкцій… І саме тому питання України та російської агресії буде серед головних тем у Парижі як у контексті двосторонніх відносин, так і в контексті відносин Європейського Союзу та економіки”, — коментує експертка з питань Східної Азії, магістерка зовнішньої політики України Наталія Плаксієнко-Бутирська.

Французькі чиновники неодноразово намагалися вплинути на Пекін, щоб той чинив тиск на Москву та скоротив підтримку Путіна.

“Ці зусилля, які очолює дипломатичний радник Макрона Еммануель Бонн, поки не принесли жодних результатів, але Париж вважає, що він має відіграти роль сили, що балансує”, — пише Reuters.

Під час зустрічі з Еммануелем Макроном Сі Цзіньпін спробує переконати Європу дозволити Росії взяти участь у Глобальному саміті миру в Швейцарії, вважають аналітики. Саме з цією метою раніше у європейське турне вирушив спеціальний представник уряду КНР з питань Євразії Лі Хуей.

За оцінкою експертів, особливих результатів ці візити не дали. І, швидше за все, Сі Цзіньпіну також не вдасться змінити позицію Брюсселя.

Читайте також: За перемовини і проти санкцій: чи може Китай зіграти ключову роль у припиненні війни Росії проти України (ВІДЕО)

Нагадаємо, спецпосланець Китаю Лі Хуей у межах європейського турне у березні відвідав Україну. В Офісі президента України для китайської делегації відбувся брифінг щодо ситуації з безпекою та інших актуальних питань.

Прямий ефір