Країни НАТО без галасу і політичних заяв готуються до того, що Росія може почати ядерну війну — яких вживають заходів

Росія та НАТО. Колаж: Facebook

Країни НАТО готуються до того, що Росія дійсно може почати ядерну війну. Було зроблено низку кроків. Про це сьогодні, 1 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив завідувач відділу Національного інституту стратегічних досліджень, експерт з питань міжнародної безпеки Олексій Їжак.

“Ядерні доктрини країн НАТО — те, що змінюється десь у середині НАТО на рівні документів, просто цього ніхто не знає. Але зовні було здійснено кілька дій, які говорять, що без шуму, без політичних заяв, але країни НАТО готуються до того, що Росія може почати ядерну війну. Коли стало зрозуміло, що ядерні загрози з боку Росії серйозні, що це не просто п’яний Медведєв сказав, а що вони дійсно так думають, що можна лякати ядерною зброєю. Було здійснено дві дії”, — розповів він.

За словами експерта, проблема була в тому, що США та їхні союзники виявили, що в них немає малопотужної ядерної зброї, якою б можна було відповісти на малопотужну провокувальну російську ядерну атаку. Тоді було зроблено два доктринальні кроки.

“Були розгорнуті боєголовки малої потужності на підводних човнах типу “Огайо” біля Європи. Росії було показано, що, якщо буде провокувальне використання тактичної ядерної зброї, то є рівна відповідь, яка не вестиме до ескалації, але Росія отримає відповідь. Є такий засіб. Друге — літаки F-35 (дуже ефективні для завдання ударів) з модернізованими бомбами В61-12. Ці бомби, розгортання яких завершується зараз у Європі замість старих, гарні для знищення таких об’єктів, як палаци Путіна і Медведєва і взагалі інших божевільних диктаторів. Це друга дія”, — сказав Їжак.

Крім того, додав експерт, в Україні відпрацьовуються ті види озброєння, які дають змогу захистити від ядерної зброї.

“До початку цієї фази війни вважалося, що, якщо Росія почне завдавати ядерних ударів, які провокують або карають у межах залякування, вона для цього використовуватиме ракети “Іскандер-М” і “Кинджал” (той самий “Іскандер”, але запускається з літака). І те, і те збивається. Якщо і те, і те збивається, то великий ризик використання. Навіть Україна може збивати, використовуючи зброю партнерів, а якщо таких ударів Росія намагатиметься завдавати проти країн НАТО, то відповідно знищуватимуться і пускові установки, і самі літаки”, — пояснив він.

Їжак уточнив, що це створило елемент невизначеності, вже зараз Росія розуміє, що у неї немає інструменту легкого завдання тактичного ядерного удару. Усі інструменти ризиковані.

“Очевидно, що підготовка триває, вона не пов’язана з п’яними заявами [Медведєва], просто в НАТО немає аналога Медведєва, там такі політики просто не потрібні. Тому ніхто поганих заяв не робить, але підготовка ведеться”, — резюмував завідувач відділу Національного інституту стратегічних досліджень.

Читайте також: За потужністю вибухів на території України щомісяця вибухає “ядерна бомба”, як була в Хіросімі та Нагасакі, — Їжак

Нагадаємо, у посланні до Федеральних зборів 29 лютого президент РФ Володимир Путін заявив, що “стратегічні ядерні сили перебувають у стані повної готовності до гарантованого застосування”. Ба більше, пообіцяв незабаром показати роботу ракет “Сармат”.

За словами Їжака, перша ідея залякувати за допомогою ядерної зброї з’явилася після мюнхенської промови президента РФ Володимира Путіна 2007 року. Потім Кремль став маскувати ці залякування під стримування. У звичайних озброєннях у Росії все дуже слабко, вона нездатна воювати з Китаєм і країнами НАТО без використання ядерної зброї.

Прямий ефір