Кількість пострілів зменшиться у 8 разів від початку війни, — Коваленко про снарядний голод у росармії

Уламки російських ракет, що влучали по Харкову. Фото: Facebook/Сухопутні війська ЗСУ

Російська армія неухильно зменшує кількість використовуваних боєприпасів. Брак боєприпасів очевидний. Від травня російські окупанти зможуть робити менше ніж 10 тисяч пострілів на добу. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Ми зараз можемо констатувати по експоненті зменшення застосування боєприпасів на добу російськими окупаційними військами. До того ж ми спостерігаємо зі своїх позицій за загальною тенденцією, як за лінійним процесом. А він насправді не лінійний, він якраз по експоненті. Пояснюю суть — у лютому, березні, квітні 2022 року російські окупанти здійснювали від 70 до 80 тисяч пострілів на добу. У листопаді, грудні 2022 року це вже було 20 тисяч пострілів на добу. Зараз — січень, лютий 2023 року, у них середній показник — 15 тисяч пострілів на добу. Брак боєприпасів очевидний”, — сказав він.

Оглядач уточнив, що про це навіть уже не приховують представники окупаційних військ, говорять постійно.

“Тобто коли була сама по собі проблема, про яку можна було ще замовчувати, її замовчували, але зараз її замовчувати просто неможливо. Тому що російська армія здатна наступати й оборонятися тільки тоді, коли в неї артилерія повністю забезпечена боєприпасами, боєкомплектом. Без них вони не можуть робити ні першого, ні другого. Тобто в перспективі вони не зможуть взагалі вести наступальні дії. До речі, це дуже добре себе проявило в районі Вугледара. У районі Вугледара їм якраз пропорційно не вистачало боєкомплекту для артилерії. І, відповідно, й оборонятися не зможуть”, — каже Коваленко.

За його словами, виробничі потужності Росії не здатні задовольняти щодобові потреби, оскільки виробничі потужності в російського військово-промислового комплексу становлять 1,5 млн пострілів на рік різних калібрів. А це в середньому 4 тисячі пострілів на добу. Склади й центри зберігання боєприпасів зменшуються в обсягах.

Також, зазначає оглядач, роль ще відіграє кілька чинників.

“Значна частина боєприпасів, снарядів, які зараз перебувають, залишилися ще на складах і центрах зберігання, вони перебували там, м’яко кажучи, у незадовільному стані, зберігалися в незадовільних умовах і майже всі є непридатними для використання в бойових діях. Ще один дуже важливий момент, який впливає на всю цю ситуацію, — логістика, яка зараз вкрай ускладнена для доправлення боєприпасів. Тому пропорційно їхня наявність на фронті в зоні бойових дій знов-таки ускладнюється ще й цим фактором. Ми можемо говорити про те, що ситуація зі снарядним голодом, дефіцитом снарядів, назвати можна як завгодно, має проблематику по експоненті. І дійсно, до кінця весни, приблизно в травні, ми зможемо спостерігати зменшення кількості щодобово їхніх пострілів до менш ніж 10 тисяч у російських артилерійських підрозділів”, — заявив Коваленко.

Він прогнозує, що навесні та влітку не виключені російські удари по водній інфраструктурі та залізничних вузлах України.

Читайте також: Ситуація у ВПК РФ: дві основні тенденції назвав Романенко

Прямий ефір